Denizlili piyanistin ‘Time’ adlı EP’si yayınlandı

Müzik hayatına 10 yaşında başlayan Denizlili Piyanist, Besteci ve Aranjör Görkem Berk Ağar; ‘Ederlezi’, ‘Time’ ve ‘Ah Bir Ataş Ver’ parçalarından oluşan EP çalışmasını tamamladı. ‘Time’ adını verdiği EP çalışması, 28 Ağustos’tan itibaren, tüm dijital platformlarda yayınlanmaya başladı.

Müzik hayatına 10 yaşında piyano ile başlayan Denizlili Piyanist, Besteci ve Aranjör Görkem Berk Ağar’ın ilk EP çalışmasını tamamlandı.

‘Time’ adını verdiği ve ‘Ederlezi’, ‘Time’ ve ‘Ah Bir Ataş Ver’ parçalarından oluşan EP çalışması, 28 Ağustos’tan itibaren, tüm dijital platformlarda yayınlanmaya başladı. Kısaca kendisinden söz eden Ağar; “1995 yılında Denizli’de doğdum. Mehmet Yumurtacı Hocam ile 10 yaşında piyanoya başladım.

18 yaşında iken İngiltere Kraliyet Müzik Okulları (ABRSM) kurumundan diplomasını aldım ve sonrasında eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Doç. Dr. Rüya Sünder Şentürk’ün öğrencisi olarak sürdürdüm. Hep bir beste yapma konusuna ilgim vardı. Konservatuvara girdiğimde piyanistliğin yanında besteciliği de geliştirdim. Kendi bestelerimi çalıp besteliyorum. Eğitimime film müziği besteciliği alanında yüksek lisans yapıyorum” şeklinde konuştu.

“EVDE KONSER ORGANİZASYONUNU KURDUM”

2018 yılının başında, geliri eğitim ve çocuklarla ilgili yardım kuruluşlarına bağışlanması kaydı ile ‘Evde Konser’ organizasyonunu oluşturduğunu aktaran Ağar; “Müzikle var olan bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmeyi kafaya koymuştum. Genç müzisyenleri bir yandan sahne önüne çıkarmak bir yandan da bunu iyi amaçlarla kullanmak istedim. Evlerde, ofislerde, kafelerde toplanıp bu organizasyonu yaptık. 2018 yılında hem bu organizasyon aracılığıyla hem de bireysel olarak kendi çalışmalarımla anlatılı-konser tarzında 10'dan fazla konser verdim. Bu konserler İstanbul, Denizli ve Recife’de (Brezilya) gerçekleşti. Konserlerle birlikte çeşitli eğitim kurumlarına yardım topladık. Genç müzisyenlere de sahne imkânı sağlamış olduk” ifadelerini kullandı.

İLK ALBÜMÜ; ‘EVDE’

2019’da ilk albümünü çıkardığını belirten Ağar; “2019’un Mart ayında bestelerim ve düzenlemelerimden oluşan ilk piyano albümü ‘Evde’ yayınlandı. Evde albümü, benim ilk piyano albümüm. 12 şarkıdan oluşuyor. İçerisinde kendi bestelerim ile İzmir Marşı, İstiklal Marşı üzerine, Çanakkale Türküsü gibi çeşitli türkülere ve milli marşlara yaptığım düzenlemeler var” şeklinde ifade etti.

“‘TİME’ 28 AĞUSTOS’TA YAYINLANDI”

Farklı organizasyonlar içinde bulunmak istediğini belirten Ağar; “Çalışmalarımda, çağdaş klasik müziğin yanında Türk ve Brezilya geleneksel müzikleri ile minimalizm ve progresif müzik türlerinden öğelere de yer veriyorum. Bunları kendi piyanoma yansıtmaya çalışıyorum. Evde albümümde ve son çıkan ‘Time’ adlı EP çalışmam daha çok Türk Halk Müziği ve romantik dönem klasik müziğini örnek alarak yaptım. 28 Ağustos’ta yayınlandı. 3 parçadan oluşuyor.  İçerisinde bir bestem bulunuyor. Bu düzenlemelerden ilki; Ederlezi. Çingeneler Zamanı filminden bilinir. Bu sene Belçika’da olacağım. Farklı organizasyonlar içinde orada bulunmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

VERMİŞ OLDUĞU KONSERLER

 • 6 Mart 2020 - İzmir, Hikmet Şimşek Sanat Merkezi
 • 10 Ocak 2020 - İstanbul, İTÜ MİAM İlhan Usmanbaş Konser Salonu
 • 19 Haziran 2019 - İstanbul, Avusturya Kültür Forumu
 • 10 Nisan 2019 - Denizli, Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi
 • 27 Aralık 2018  - İstanbul, Evde Konser - Kuruçeşme
 • 01 Aralık 2018  - İstanbul, Beşiktaş Belediyesi Zübeyde Ana Kültür Merkezi
 • 24 Kasım 2018  - İstanbul, Evde Konser - Ortaköy
 • 21 Eylül 2018  - İstanbul, İstanbul Deniz Müzesi
 • 08 Eylül 2018  - İstanbul, Sanatçılar Parkı
 • 27 Haziran 2018  - Denizli, Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi
 • 13 Mayıs 2018  - İstanbul, Evde Konser - RAF Reşitpaşa
 • 11 Nisan 2018  - İstanbul, Evde Konser - Kuruçeşme
 • 07 Mart 2018  - İstanbul, Evde Konser - Etiler
 • 19 Ocak 2018  - Recife, Escola Tecnica Estadual
 • 27 Aralık 2017  - İstanbul, Evde Konser - Levent
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER