DENİZLİLİ RESSAM MARMARİS’TE SERGİ AÇTI

Denizlili Ressam Darya Gürcan, Anadolu Şark Kültürüne özgün kadın başlarını stilize ettiği oryantalist resimlerini Marmaris Kültür ve Sanat Evi'nde sergi açtı.

DENİZLİLİ RESSAM MARMARİS’TE SERGİ AÇTI

Çalışmalarını Denizli’de kendisine ait atölyesinde sürdüren Ressam Darya Gürcan, Anadolu Şark Kültürüne özgün kadın başlarını stilize ettiği oryantalist resimlerini Marmaris Kültür ve Sanatevi'nde sergileyecek. Yağlı boya tekniğinde hazırlanan Kadın Başlıkları Resim Sergisi Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait başlıklardan oluşuyor.

Özgün çalışmalardan oluşturduğu sergiye ilişkin açıklama yapan Ressam Darya Gürcan, “Tablolara konu olan başlıkların tamamı Anadolu kökenli. Bu başlıkların içinde Türk, Uygur ve Ermeni kadın başları da bulunuyor. Bunun dışında Balkan Göçerlerinin Anadolu’ya taşıdıkları başlıklarla çok renklilik ortaya çıktı. Doğu Avrupa halk kültüründen etkilenen Müslümanlar bu çok renkliliğin etkeni oldular. Onların sahip olduğu çeşitlilik tablolara çok şey kattı. Sergiye tüm sanatseverleri davet ediyorum” diye konuştu.
Ressam Darya Gürcan’ın Kadın Başlıkları Resim Sergisi, 6 Ağustos 2018 Pazartesi günü, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi’nde saat 17.30’da düzenlenen törenle açıldı. Sergi 11 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER