Denizli’nin ‘Fazıl Say’ı Görkem Berk Ağar, unutulmaz bir gece yaşattı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında kendine has yorumları ve yeni besteleriyle dünyaca ünlü Türk Piyanist Fazıl Say’ı aratmayan Denizlili Piyanist Görkem Berk Ağar’ın ‘Piyano’ albümünün ilk konserine ev sahipliği yaptı. Konsere katılan sanatseverler unutulmaz bir müzik ziyafetine şahitlik etti.

Denizli’nin ‘Fazıl Say’ı Görkem Berk Ağar, unutulmaz bir gece yaşattı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kendine has yorumları ve yeni besteleriyle dünyaca ünlü Türk Piyanist Fazıl Say’ı aratmayan dünya müzik camiasında gelecekte adından çokça söz ettirecek isim olarak anılan Denizlili genç müzisyen Görkem Ağar’ın ‘Piyano’ albümünün ilk konserine ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nin Mehmet Gazi Salonu'nda düzenlenen piyano resitaline, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Denizli Belediyesi eski Başkanı Ziya Tıkıroğlu, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Görkem Ağar’ın bestelerini icra ettiği konsere katılan sanatseverler unutulmaz bir müzik ziyafetine şahitlik etti.

“’EVDE’ ALBÜMÜMDE YER ALAN PARÇALARI SANATSEVERLERE SUNDUM”

Konser hakkında konuşan Denizlili Piyanist Görkem Berk Ağar, “‘Evde Konser’lerimize 2018 yılının başında başladık. Burada amacımız yardım kuruluşları için konserler verip tüm geliri de o kuruluşlara bahşetmekti. Bunun için de seçtiğimiz yerler daha çok ev, ofis ya da kafe gibi butik yerler oldu ve bu evde konserlerimizle çok güzel gelirler elde edip bağışlar yaptık. Bugün konserimizde de ben kendi bestelerimi ve arenjesini yaptığım parçaları Denizlililere çaldım. Bugün ‘Evde’ albümüm de yer alan tüm parçaları sanatseverlere sundum” diye konuştu. 13 parçalık konserin sonunda müzikseverleri selamlayan Ağar, uzun süre alkışlandı.

“BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, resitale katılan sanatseverlere teşekkür ederek, “Görkem Ağar bizim çocuğumuz. Dünyaca ünlü Fazıl Say’dan sonra belki de aynı sanat kalitesinde olan bir gencimiz. Kendilerine yeni salonumuzda destek vermek istedik. Kendisi İstanbul’da öğrenci ama bizi kırmadı geldi ve Denizlili hemşerilerimize güzel bir resital verecek. Biz çocuğumuzun, öğrencimizin bu başarısından çok memnunuz. Biz zaten bu salonlarımızı bu ve buna benzer sanat etkinlikleri için ilimize kazandırdık” dedi.

“GÖRKEM ÇOK BAŞARILI BİR İNSAN”

Konsere katılan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci; “Görkem benim evladım. Kendisiyle Er Bakır Fen Lisesi’nden beri beraberiz. Görkem lisede İngiliz Kraliyet Ailesi’nin müzik yarışmasına girdi, birinci oldu ve kendisini İngiltere’ye götürmek istediler. Ancak nazik bir şekilde teşekkür ederek gitmedi. Görkem bugün İstanbul Üniversitesi Konservatuvarı’nı başarıyla bitirdi. Ayrıca Haziran Ayı’nda endüstri mühendisi olacak. Görkem çok başarılı bir insan ve Türkiye’nin yüzünü ağartacak gerçek bir müzisyen. Görkem bugün çok sevdiği Denizli’ye, özellikle kendi bestelerini sunmak için uzun zamandan beri hazırlanıyordu. Dolayısı ile ben bugün buraya gelen insanları şanslı, gelemeyenleri ise şanssız olarak addediyorum. Burada ki herkes gerçek bir müzik ziyafeti keyfi yaşayacak. Görkemi öncelikle kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

“BU TÜR ETKİNLİKLERİN DEVAMINI DİLİYORUM”

Konsere katılmak dolayı mutlu olduğunun altını çizen Denizli Belediyesi eski Başkanı Ziya Tıkıroğlu, şunları söyledi: “Bugün piyano dinleyeceğiz. Piyano özellikle batı müziğinin olmazsa olmazı. Ayrıca program da Türkçe şarkıları da aranje edilmiş, şekliyle dinleyeceğiz ve bu da ayrı bir heyecan veriyor. Tabi esas mutluluk Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli’ye kazandırılmış olan bu salonların kültür ve sanat etkinlikleri hasebiyle dolmuş olması keyif veriyor. Kompleksi ilimize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan Bey’e de çok teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerin devamını diliyorum ve Görkem Ağar’a da başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER