Dil ve konuşma terapisti uzmanı Esmira Kazımova Denizlililerle buluştu

Sevgi ve Sessizler Spor Kulübü Derneği ve Nar Taneleri Özel Eğitim Kurumları işbirliğinde dünyanın en saygın Dil ve Konuşma Terapisti Uzmanı Esmira Kazımova Denizlilerle buluştu. Dil ve Konuşma Terapisti Uzmanı Esmira Kazımova programa katılan ailelere hem karşılaşılan sorunları hem de çözüm önerilerini anlattı.

Dil ve Konuşma Terapisti Uzmanı Esmira Kazımova Denizlilerle buluştu.  Sevgi ve Sessizler Spor Kulübü Derneği ve Nar Taneleri Özel Eğitim Kurumları işbirliğinde düzenlenen program Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa Dil ve Konuşma Terapisti Uzmanı Esmira Kazımova, Sevgi ve Sessizler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevil Güngör, Nar Taneleri Özel Eğitim Kurumları Kurucusu Psikolojik Danışman Besim Toker ve aileler katıldı. Karşılaşan sorunlarda mutlaka geç kalınmamasını vurgulayan Dil ve Konuşma Terapisti Esmira Kazımova; “Velilerin neler bilmesi gerektiğini çok önemli. Ailelerin sorunlarına cevap vermek için bu etkinlik yapıldı. Aileler bilgilendirilmeli. En çok rastladığımız sorunlar arasında konuşma problemi geliyor. Çocuk zamanında konuşuyor mu ve hangi problemleri yaşamayalım diye neler yapabiliriz bunların bilinmesi gerekiyor. Çocukların ilk gelişim aşamasında elektronik eşyalardan uzak tutulmalı. Sosyal çevre çok önem arz ediyor. Çocukla çocuk diliyle konuşulmamalı. Bilgili bir insan gibi konuşulmalı. Problemler sırasında mutlaka uzmanına gitmek çok önem arz ediyor. Çocuklarla ilgilenmek gerekiyor. Eğitim aileden başlar” dedi.

“ENGELLİ VE DEZAVANTAJLI VATANDAŞLARIMIZLA KONUNUN UZMANINI BULUŞTURDUK”

Engelli ve dezavantajlı ailelere yönelik etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Sevgi ve Sessizler Spor Kulübü Derneği Başkanı Sevil Güngör; “ Ailelerimize yönelik bir etkinlik. Engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımızla böyle konunun uzmanını buluşturmak istedik. Kendisi alanında uzman bir kişi. Böyle bir etkinliğe katıldığı için kendilerine minnettarız. İbrahim Tatlıses konusunda yaptıkları malum. Konuşmasında çok yardımcı ve etkili oldu. Esmira hanım kendisini bir ay gibi bir sürede konuşturmayı başarmıştır. Bizlerde bunu bildiğimiz için böyle bir kişiyi vatandaşlarla buluşturalım istedik. Ailelilerden gelen tepkiler olumlu. Vatandaşlarımız kafalarında ki soru işaretleri giderilecek ”şeklinde konuştu.

“HER ZAMAN KONUNUN UZMANINDAN BİLGİ ALMALI”

 Gelen talepler doğrultusunda bu etkinliği düzenlediklerini belirten Nar Taneleri Özel Eğitim Kurumları Kurucusu Psikolojik Danışman Besim Toker; “ Böyle etkinlikler anlamlı. Her zaman konunun uzmanından bilgi almalı. Uzmanlarla vatandaşlar buluşturulmalı. Çocuklarımızın bu tarz etkinliklere ihtiyacı var. Özel eğitime gereksinim duyan çocukların en önemli ihtiyaçlarının dil ve konuşma terapisti geliyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211