Eda Uyman’dan sergi

Bu güne kadar yaklaşık 20 kişisel ve karma sergide yer alan Ressam ve İç mimar Eda Uyman “Yalnızca Kendim ve Ben” adı verdiği sergisiyle Denizlili sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Yarın 18.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açılacak olan sergi, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü’ne kadar açık kalacak.

Eda Uyman’dan sergi

Ressam ve İç mimar Eda Uyman, ‘Yalnızca Kendim ve Ben’ adını verdiği sergisiyle Denizlili sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

2020 yılından bu yana Denizli de yaşamakta olan sanatçı kağıt üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarını/eserlerini ilk kez Denizli’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda görücüye çıkarıyor.

2016 yılında ilk kişisel sergisini açan Eda Uyman, bu güne kadar yaklaşık 20 kişisel ve karma sergide yer aldı.

Masal kitabı resimleme hayalini 2019 yılında Berlin-Almanya da yayınlanan bir kitapla gerçekleştiren sanatçı, sonra resim üzerine yoğunlaşarak çalışmalarını sürdürmüş ve halen sürdürüyor. Ressam Uyman; ilginç bir sergi olacağı umulan sergiye tüm Denizlili sanatseverleri ve özellikle sanat camiası ile üniversite ile güzel sanatlar lisesi öğrencilerinin görmesi gerektiğini belirtti. Yarın saat 18.00’de açılacak olan sergi, 7 Nisan 2022 Perşembe Günü’ne gezilebilinecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER