Emecik Kanyonu doğa turizmine kazandırılıyor

Çameli İlçesi’nde bir çobanın dağlık bölgeye koyunlarının kaçmasıyla tesadüfen bulunan Emecik Kanyonu’nun doğa turizmine kazandırılması için proje hazırlandı. Tabiat Varlıkları Kurulu’nca onaylanan proje sayesinde kanyonun, yerli ve yabancı turistlerin uğrak adreslerinden biri olması bekleniliyor.

Emecik Kanyonu doğa turizmine kazandırılıyor

Denizli doğa turizmi bakımından kanyonları ile göz doldurmaya devam ediyor.

Son yıllarda keşfedilen kanyonlar doğa turizmine kazandırılıyor. Çameli İlçesi’nde bir çobanın bölgeye koyunlarının kaçmasıyla tesadüfen bulunan Emecik Kanyonu’nun doğa turizmine kazandırılması için proje hazırlandı.

Proje, Tabiat Varlıkları Kurulu’nca da onaylandı.

Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızca Emecik Kanyonu’nun güvenli ve konforlu şekilde ziyaretçilere sunulabilmesi için proje ihalesi tamamlanarak Tabiat Varlıkları Kurulu’nca onaylandı” ifadesiyle duyurdu. Emecik Kanyonu ortalama 4-5 saat süreli 3 kilometrelik bir güzergahta yer alıyor. Kanyonda yürüyüş boyunca bir birinden güzel birçok irili ufaklı şelale görme şansınız oluyor. Kısmen akan suların üzerinden atlayarak geçilen ve kayalardan tırmanıp kanyonun sonunda 10 metre yükseklikten dökülen şelaleye manzarası ile adeta ilgi çekiyor. Kanyonun zeminindeki tatlı su kaynaklarında çay balıkları ve yengeçler yaşıyor. Trekking yapanların yaklaşık 3 saatini alan vadi akan görkemli şelaleleriyle görülmeye değer bir doğa harikası olarak yerli yabancı turistlerin uğrak yeri haline gelecek. Doğa harikası Emecik Kanyonu tesadüfen 2015 yılında bölgedeki bir çobanın koyunlarının buraya kaçması ile yapılana arama çalışmalarında tesadüfen bulunduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER