En Baba Festival; ‘Babafest’

Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) işbirliğinde bu yıl ikincisi yapılan ‘Babafest’in ilk günü yoğun katılımla gerçekleşti.

En Baba Festival; ‘Babafest’

Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) işbirliğinde organize edilen Babafest, Çarşı Meydanı’na kuruldu. ‘Babadağ Seni Bekliyor’ mottosuyla bu yıl ikincisi yapılan ‘Babafest’in açılışına, Belediye Başkanı Ali Atlı ve BASİAD Başkanı Şeref Arpacı’nın yanı sıra; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün ve Yönetimi ile vatandaşlar katıldı. Festivalde, İlçenin yöresel lezzetlerinden olan ürünlerin yanı sıra Denizli’nin diğer ilçe belediyeleri de stant başında yöresel ürünlerini tanıttı. Merkezefendi Belediyesi, Bozkurt Belediyesi, Honaz Belediyesi, Serinhisar Belediyesi ve Aydın’a bağlı Nazilli Belediyesi stantlarda yerini alarak, ilçelerin özgün ürünlerinin tanıtımını yaptı.

“HEDEFLEDİĞİMİZ GİBİ BİR FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Büyük bir coşkuyla başlayan ilk gün yoğun katılım olurken, festival kapsamında gerçekleştirilen mehteran gösterisi vatandaşların ilgi odağı oldu. Turizm konusunda önemli adımlar atarak turizmin Babadağ için önemini unutturmayan Belediye Başkanı Ali Atlı, yaptığı açılış konuşmasında “Şu anki kalabalığa baktığımızda hedeflediğimiz gibi bir festival gerçekleştiğini görüyoruz. Bu vesileyle bütün misafirlerimize iyi eğlenceler ve bol satışlar diliyorum. Festivalin yapılmasında büyük katkı sunan BASİAD’a, BASİAD Başkanımız Şeref Arpacı’ya ve yönetimine de teşekkür ediyorum” dedi. Babafest, bugün de devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER