ERMİŞ VE ARIK FUARDA KİTAPLARINI İMZALADI

ERMİŞ VE ARIK FUARDA KİTAPLARINI İMZALADI

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Denizli Kitap Fuarı, 31 Mart- 9 Nisan tarihleri arasında kitapseverleri kapılarını aralarken, Denizlili Eğitimci ve Yazarlar Azmi Ermiş ve Halil Arık okurlarıyla buluştu, kitaplarını imzaladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Denizli Kitap Fuarı, 31 Mart- 9 Nisan tarihleri arasında EGS Fuar alanında kitapseverleri ağırladı. Çevre illerden de yoğun ilgi gören fuarda; Denizlili Eğitimci ve Yazarlar Azmi Ermiş ve Halil Arık okurlarıyla buluştu, kitaplarını imzaladı. DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklama yapan Eğitimci ve Yazar Azmi Ermiş, “İnsanın ürettiğini birilerine  uzatabilmesi  ya da söz sahibi olması güzel bir şey. Bunlar bizim dünyaya bırakabildiğimiz susam taneleridir. Ben mutluyum. Düşündüklerimi ifade edebilme şansı da buldum. ‘Hakkı Hak Peşinde’ kitabımı 3 yıl önce çıkarmıştım. 4’üncü baskıyı aldık. ‘Mübarek Bey Oteli’ kitabım ilk defa fuarda görücüye çıktı. O da mizah ve duygusal öykülerden oluşan bir kitap. Burada acılar nasıl bala dönüştürülür, yaşam nasıl mizaha dönüştürülür? Onu anlatmaya çalıştım. 3. kitabımın adı belli. Yarısını bile yazdım. Kitabımın ismi; ‘Körlüğüne Bakmadan Aday Oldu’. Onun içinde hiciv var. Artık köre de alışsınlar istiyorum. İnsanlar yıllar sonra tanıyacak.  Toplumun değişmesi tabi ki zor ama yavaş yavaş ilerliyor. Bence gelişmeler olumlu. Daha iyi günlere doğru gideceğiz diye düşünüyorum. Her zaman gidiş güneşe doğrudur. Bazen kararır  ama insanlık yönünü ileriye doğru yöneltmiştir. Gençlerimiz okusun. Ne okursa okusunlar. Her çeşit kitaptan  okumalılardır. Gençlerden de umutluyum” dedi.

“DENİZLİ BEŞLİSİNİN 10 KİTABINI KİTAPSEVERLERE ULAŞTIRIYORUZ”

Kitap fuarının Denizli’de düzenlenmesinin kıvanç verici olduğunu belirten Eğitimci ve Yazar Halil Arık, “Denizli’nin böyle bir kitap fuarına kavuşmuş olması kıvanç verici bir şey. Bunu organize edenlere gerçekten teşekkür ediyoruz. Belki daha değişik organizasyonlarla çok daha iyi hale getirilebilir. Denizli halkının böyle bir şeye bu kadar rağbet göstermesi, düzenleyenlerin daha iyisini ortaya koymasını zorlayacaktır. Biz de bu güne kadar çıkmış olan kitaplarımızı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne gelirini aktarmak adına stanttayız. Denizli beşlisinin bugüne kadar çıkmış 10 kadar kitabını kitapseverlere ulaştırıyoruz. Bunlardan biri ‘Ha Gayret’, ‘Eğitim Çıkmazı’ diğerleri ise anılardan oluşan Denizli Beşlisi serisidir. Denizli’nin 50 yıl gerisi yok. Biz şimdiden 50 yıl sonrası olsun istiyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER