Evli Çiftler Korosu, dinleyenleri büyüledi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kalp-Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vefa Özcan’ın kurduğu, Genel Koordinatörlüğünü Erol Çifçi’nin, yönetmenliğini ise Pınar Günseven’in yaptığı Türkiye’de bir ilk olan ‘Evli Çiftler Korosu’ PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk konserini verdi.

Evli Çiftler Korosu, dinleyenleri büyüledi

Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan ve 14 Şubat 2018’de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kalp-Damar Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vefa Özcan’ın kurduğu ‘Evli Çiftler Korosu’ bir yıllık çalışmanın ardından ilk konserini; PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde verdi.

7 çiftin yer aldığı koronun Genel Koordinatörlüğünü Erol Çifçi, yönetmenliğini ise Pınar Günseven yaptı. Nostalji kokan bir konsept ile oluşturulan ve Türk Sanat Müziği’nden eşsiz eserlerin seslendirildiği konsere ilgi oldukça yoğun oldu.

Katılımcılar şarkılara eşlik ederek konserin tadını doyasıya çıkardı.

Konsere ilişkin bilgiler aktaran Evli Çiftler Korosu Kurucu Başkanı Prof. Dr. Vefa Özcan; “Yaşadığımız toplumda çoğunlukla evlilik kurumunun yıprandığını görüyoruz. TÜİK verileri evlenme oranlarında azalma ve boşanma oranlarında artma olduğunu gösteriyor. Biz de müzik, resim gibi ortak bir paydada buluşan çiftlerin evliliklerinin daha da güçleneceğini düşünerek koromuzu kurduk. Çocuklara ve diğer evli çiftlere rol model olabilmeyi hedefliyoruz. Koromuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol ÇİFÇİ -Besteci-Ses ve Saz Sanatçısı
Erol ÇİFÇİ -Besteci-Ses ve Saz Sanatçısı - 3 yıl Önce

Sanatın ve sanatçının yanında olmanız bize güç verecektir.En kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

SIRADAKİ HABER