EYLÜL'DE ÇİVRİL'E ÜNLÜ YAĞACAK

EYLÜL'DE ÇİVRİL'E ÜNLÜ YAĞACAK

EYLÜL'DE ÇİVRİL'E ÜNLÜ YAĞACAK
banner22

Uluslararası 21’inci Elma-tarım ve Kültür Festivali kapsamında ünlü sanatçılardan; Mustafa Yıldızdoğan, Grup Gripin ve İrem Derici Çivril’e gelerek konser verecek.

Denizli’nin en kalabalık ilçesi olan Çivril, 8- 10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası 21’inci Elma-tarım ve Kültür Festivali’ne hazırlanıyor.  8 Eylül Cuma günü Miryakefalon Savaşının 841’ıncı yıl dönümü etkinliği çerçevesinde ‘Miryakefalon Savaşı’ Konulu  sempozyum ile başlayacak olan Festival, mehteran eşliğinde Çivril Belediye Başkanlığı önünden festival alanına yürüyüşü devam edecek. Ardından; festival çelenginin  sunumu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, festival kurdelesi kesimi, festival açılış konuşması, Çivril Halk Oyunları gösterisi, festival alanı gezilmesi, halk oyunları gösterisi, yerel sanatçı halk konseri yapılacak. Günün sonunda ünlü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan Çivrillilere konser verecek ve aynı zamanda, havai fişek gösterisi ile Çivril semaları aydınlanacak. 

GRUP GRİPİN SAHNE ALACAK

Festivalin ikinci günü yani 9 Eylül Cumartesi günü; Çivril'de Meyvecilik ve Tarım Sempozyum ile başlayacak. İkinci gün; atlı cirit oyunları gösterisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi tiyatro gösterisi, halk oyunları gösterisi, yerel sanatçı halk konseri ile devam edecek günün sonunda; Grup Gripin sahne alacak.

“İREM DERİCİ, HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ İLE ÇİVRİLLERE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATACAK”

Festivalin üçüncü günü; 10 Eylül Pazar; Akdağ İzcilik, Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği ile beraber "Pedalları Doğa İçin Çevir", projesi kapsamında  Çivril - Işıklı Gölü çevresi 56 Km’lik bisiklet turu ile start alacak. Ardından ‘En Ağır Bisiklet Binme Yarışması’, ‘En Kısa Sürede Ayçekirdeği Yeme Yarışması’, ‘En İyi Elma ve Şeftali Üreticisi Yarışması’, ‘Elma Güzeli Yarışması’, ‘En İyi  Elmalı Pasta Yarışması’, Denizli Büyükşehir Belediyesi halk oyunları gösterisi ve yerel sanatçı halk konseri ile devam edecek. Günün ve festivalin son gününde İrem Derici, havai fişek gösterisi ile Çivrillere unutulmaz bir gece yaşatacak. Festival, İrem Derici konseri ile son bulacak.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER