GELECEĞİN TİYATROCULARI BURADA YETİŞİYOR

Tiyatro Eğitmeni Önder Tahmaz, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Genç Denizli Binası’nda geleceğin tiyatrocularını yetiştiriyor. 120 öğrenciye çeşitli gün ve saatlerde eğitim veren Tahmaz, eğitimlerin sonunda Nisan 2019’da oyun sergileyeceklerini söyledi.

GELECEĞİN TİYATROCULARI BURADA YETİŞİYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Genç Denizli Binası’nda yaklaşık 120 öğrenciye çeşitli gün ve saatlerde tiyatro eğitimi veren ve hepsiyle tek tek ilgilenmek için yoğun çaba sarf eden Tiyatro Eğitmeni Önder Tahmaz, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Geleceğin tiyatro oyuncularını yetiştirdiklerini ve eğitimlere temelden başladıklarını aktaran 37 yaşındaki Eğitmen Tahmaz, aynı zamanda 17 senedir Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk yapıyor. Genç Denizli Binası’nda 15-25 yaş aralığındaki isteyen tüm gençlere tiyatro eğitimi verdiklerini belirten Tahmaz, ”Öğrencilerimiz lise ve üniversite gençlerinden oluşuyor. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplam 4 tane grubumuz var. Genelde dramaya dayalı sonrasında da sahneye yönelik eğitimler veriyoruz. Eğitimlere başlayalı 1 ay oldu. Şu an için gözlem aşamasındayız. 120 öğrencimiz var. Bu çalışma Genç Denizli çatısı altında Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bir çalışmasıdır. Ben de zamanında arkadaşlar gibi kursiyer olarak başladım. Sonrasında mesleğim haline geldi” şeklinde konuştu. Tahmaz, açıklamasında tiyatroseverlere ve tiyatrocu olmayı düşünenlere de parantez açtı, şu mesajı verdi: “Mutlaka tiyatro oyunlarına gitsinler. Her hafta sonu şehir tiyatrosunun oyunları oluyor. Mutlaka izlemelerini tavsiye ediyorum. Hiçbir zaman da hayallerinden vazgeçmesinler.”

“KISA SÜREDE ÇOK FAZLA GELİŞTİK”

Tahmaz’ın öğrencilerinden Ayşe İrem, 9’uncu sınıf öğrencisi olduğunu belirterek, “İlgi ve merakımın olduğu şeylerin peşinden gitmeyi sevdiğim için buradayım ve tiyatro derslerine katılıyorum. Ne zaman düşünmeye ya da hareket etmeye başlasam tiyatroya eğilimim oluyordu. 5’inci sınıftan beri de tiyatroya ilgim vardı. Eğitimlerde kısa sürede çok fazla geliştiğimizi düşünüyorum ve hocama teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“OYUNCU OLMAK İSTİYORUM”

Bir diğer öğrenci Sude Naz ise tiyatro eğitimleriyle alakalı şunları kaydetti: ”9’uncu sınıf öğrencisiyim. Oyuncu olmak istiyorum. Bunun temelini atmak için buradayım. Hocamdan çok memnunum. Eğitimlerimiz hem eğitici hem de eğlenceli geçiyor. Jest ve mimiklerimizi geliştirecek oyunlar oynuyoruz. İyi ki de buraya gelmişim diyorum.” Nisan 2019’a kadar sürecek eğitimlerin ardından öğrenciler, tüm hünerlerini oyunda sergileyecek.

SERDAR KİRİŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER