Gençer’den nostaljik fotoğraf sergisi

Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Doğan Gençer’in ‘Siyah-Beyaz Fotoğraf Sergisi’, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı. Gençer’in ilk kişisel fotoğraf sergisi, 02 Ocak 2020 Perşembe Günü’ne kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Gençer’den nostaljik fotoğraf sergisi

Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Doğan Gençer’in, ilk kişisel fotoğraf sergisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı. Serginin açılışın;a Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan ve Ressam Doğan Gençer’in akrabaları, arkadaşları ve Denizlili sanatseverler katıldı. Doğan Gençer’le lisede sınıf arkadaşı olduklarını belirten Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, “Doğan, çizdiği bir noktayla neler anlatırdı, şaşırırdık. O çizdiğiyle yaşamını kazanıyor. Bugün siyah beyaz fotoğraf sergisi açtı. Her bir fotoğraf karesinde yüzlerce bir anlam yüklü” diye konuştu.

“FOTOĞRAF KARESİ, ZAMANA TANIKLIK EDİYOR”

Ressam Doğan Gençer, “Fotoğraf karesi ile zamana tanıklık ediyor, zamanı durduruyorsunuz. Sanatçı dünyaya imgelerle baktığını unutmamalıdır. Siyah beyaz fotoğrafları olarak sanatseverlerin beğenisine sunuyorum. Fotoğraflarımı Denizli ve Ege Bölgesi’nden insan ve manzara ağırlıklı fotoğrafları hazırladım. Fotoğraflara yorumlarımı yansıttığımı düşünüyorum” dedi. ‘Siyah-Beyaz Fotoğraf Sergisi’, 02 Ocak 2020 Perşembe Günü’ne kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER