GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİSİ DÜNYAYI TAVAS’A TAŞIDI

Yaklaşık 9 yıldır dünyanın çeşitli ülkelerine giderek Denizli ve Tavas’ın ismini duyuran Hollandalı gurbetçi ve gönüllü kültür elçisi Mehmet Han, gittiği ülkelerde çektiği fotoğrafları Tavas Meydanı’nda sergiledi.

Hollanda'da yaşayan ve aslen Tavaslı olan gönüllü kültür elçisi Mehmet Han, yaklaşık 9 yıldır dünyayı gezerek, Denizli ve Tavas'ın adını duyurmaya çalışıyor. Gönüllü kültür elçisi Han, dünyanın değişik ülkelerinden çektiği fotoğrafları Tavaslıların beğenisine sundu. Tavas Zeybeği’ni Kolombiya'nın Başkenti Bogoto'da canlı canlı çalan ve izleten Tavaslı gezgin, Tavas aşığı ve sevdalısı olduğunu belirterek; “9 yıldır yapmış olduğum seyahatlerimden çektiğim fotoğraf karelerini memleketimde de sergilemek istedim. Fotoğraflarımın sergilenmesinde bana destek ve yardımcı olan Tavas Belediye Başkanımız Sayın Turhan Veli Akyol'a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KÜLTÜR VE SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HER FAALİYETİN YANINDAYIZ”
Tavaslı olmak başka bir sevdadır diyen Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Mehmet Han kardeşimiz adeta bir kültür elçisi gibi gittiği her yerde memleketimizi tanıtmaya çalışıyor. Bu çaba ve gayret her türlü takdir ve tebriğin üzerindedir. Her alanda Tavası tanıtmak, Tavasımızın adını duyurmak bizim en önemli önceliklerimizdendir. Kültür ve sosyal belediyecilik anlamında her faaliyetin yanındayız” diye konuştu.

GÖNÜLLÜ KÜLTÜR ELÇİSİNDEN BAŞKAN AKYOL’A HEDİYE
Tavaslı gezgin Mehmet Han, son olarak, Ekvador’un Otavalo kentine gezi düzenlemişti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bulunduğu Otavalo yakınlarında ki İlumán Köyü'nde San Juan adlı bir ilkokulu ziyareti sırasında öğrencilere 23 Nisan'ı tanıtan gönüllü kültür elçisi, 23 Nisan'ı tanıttığı ve sonrasında öğrencilerle çektirdiği fotoğrafı Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol'a hediye etti.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER