Grup Denge, “Güzel Kadın” dedi ve ilk klibini yayınladı!

Denizlili doktorlar tarafından kurulan Grup Denge; ‘Kum Saati’ adlı albüm çalışmasını tamamladı ve 30 Ağustos’ta yayınladı. Genç doktorlar, ilk albüm klibini ‘Güzel Kadın’ şarkısına çekti.

Grup Denge, “Güzel Kadın” dedi ve ilk klibini yayınladı!

2000'li yılların başlarında Ege Üniversitesi öğrencisi Denizlili bir grup doktorlar tarafından İzmir’de kurulan ve yüksek tempolu tahsil hayatının getirdiği zorluklara rağmen günümüze kadar taşımayı başardıkları ‘Grup Denge’, ilk çıkış albümleri olan ‘Lafta Kalmasın'ı 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlamış ve ses getirmeyi başarmıştı. Yüzbinlere ulaşan ilk albümden; Zorbozan, Bana Gel Demedin ve Aşk Kumar isimli şarkılara çektikleri kliplerin ardından, yeni albüm çalışmalarına hız veren grup ‘Kum Saati’ adlı ikinci albüm çalışmasını tamamladı. Grup; 30 Ağustos’ta yayınlanan ilk albüm klibini ise ‘Güzel Kadın’ şarkısına çekti.

Vokallerde Oğuz Ucagök ve Ender Anılır, gitarda Ferit Avcı, bass gitarda Ali Arman ve Bateride Can Özlü'den meydana gelen grup; mesleki şartlardan dolayı yoğun mesai saatlerine sahip olsalar da müziğe olan tutkuları sayesinde 1,5 yıl gibi bir sürede ‘Lafta Kalmasın'ı tamamlamayı başardılar. Oğuz Ucagök ve Ender Anılır'ın 5’er eseriyle temelini attığı albümün altyapısı ve tüm düzenlemesi, Ferit Avcı ve Osman Hekimoğlu imzası taşıyor. Denge Grubu’nun “Kum Saati” adlı albümüne dijital platformlar ve müzik marketlerden ulaşılabilecek. Albümdeki şarkılara bakılırsa yine aşk ve sevgi temasının oldukça derin işlendiği ilk klibe konu olan ‘Güzel Kadın’ gibi şarkıların yanında, günlük hayatın ve yaşadığımız zamanın bizlere getirdiği popüler kültüre ait temaların eleştirildiği parçalara da rastlamak mümkün.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER