Güney Ege’de keşfedecek çok şey var

Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından ‘Güney Ege’de Keşfedecek Çok Şey Var’ fikriyle hayata geçirilen guneyegeturkiye.com tanıtım portalı yayın hayatına başladı.

Güney Ege’de keşfedecek çok şey var

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinasyonunda çalışmalarını yürüten Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), faaliyet gösterdiği Aydın, Denizli ve Muğla illerinin oluşturduğu bölgede, turizmin bütüncül biçimde tanıtımını sağlayacak bir yaklaşımla, Güney Ege Turizm Tanıtım Portalını  (guneyegeturkiye.com) geliştirerek yayın hayatına soktu. Güney Ege Bölgesi’ndeki turizm ögelerini tek bir çatı altında toplayarak tanıtan, interaktif bir harita ve rota oluşturma sistemiyle de kullanıcı dostu olan guneyegeturkiye.com tanıtım portalı çalışmaları 2020 yılında başladı.

Geçtiğimiz günlerde de facebook, twitter ve instagram sosyal medya hesapları aktif hale getirildi. “Ne Yapsam”, “Güney Ege’de Keşfet”, “Nereye Gitsem” ana başlıklarından oluşan site, çok çeşitli kullanım seçenekleri sunarak ziyaretçilerin Güney Ege’de keşfedilmeyi bekleyen lezzetlere, maviye, yeşile, tarihe, heyecana giden eşsiz rotalar oluşturmalarını sağlıyor. Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki önemli turizm öğelerinin yer verildiği Ne Yapsam? ana başlığında “Kültür ve Tarih; Deniz, Güneş ve Doğa; İnanç Turizmi; Sağlık ve Termal ile Açıkhava Aktiviteleri” alt sekmeleri yer alıyor.  ‘Güney Ege’de Keşfedecek Çok Şey Var’ fikriyle hayata geçirilen ve ‘Güney Ege’de Keşfet!’ ana başlığındaki portalda ziyaretçiyi keşfetmeye yönelten; Ekoturizmde Yeni Destinasyonlar, Renkli Köyleri, Kamp ve Karavan Alanlar, Adrenalin ve Eğlenceyi ve Farklı Bir Dinlenmeyi gibi seçenekler bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER