Halk dansları Topluluğu’nun Yıl Sonu Gösterisi Büyüledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Halkdansları Topluluğu, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘Halkoyunları Yıl Sonu Gösterisi’ düzenledi. Her yaştan topluluk üyesinin yer aldığı gösterisi katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Halk dansları Topluluğu’nun Yıl Sonu Gösterisi Büyüledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Halkdansları Topluluğu, bir yıllık çalışmalarını Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenledikleri ‘Halkoyunları Yıl Sonu Gösterisi’ ile taçlandırdı. Özay Gönlüm Salonu’nda gerçekleştirilen gösteriye ilgi oldukça yoğundu. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, vatandaşlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin açmış olduğu halk dansları kursunda yer alan topluluk üyeleri katıldı. Tanıtım videolarının izlenmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gösteriler, 300 kişilik halkoyunları ekiplerinin Zeybek, Teke, Kastamonu Kaşık, Halay ve Kafkas gösterileri ile devam etti. Sundukları potpori ile sahnede devleşen minikler katılımcılardan takdir topladı. Gösterilerin ardından plaket törenine geçildi. Etkinlikte emeği geçenlere plaketleri takdim edildi.

 “9 AYLIK EMEĞİ SERGİLEDİLER”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşların istekleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan; “Mükemmel bir sunum izledik. 9 ay boyunca çalışıp bugün emeklerini sergilediler. Miniklerden, büyüklerimize kadar tüm yaş gruplarımız güzel ülkemizi ilmik ilmik işlemişler. Halk oyunları ile edebiyatımızın, sanatımızın arşına uzandılar. Kıymetli hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi, velilerimizi ve kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER