Kale'de ‘Turizm Günleri’ devam ediyor

Kale İlçesi’nde düzenlenen ‘Kale Turizm Günleri’ etkinlikleri devam ediyor.

Kale'de ‘Turizm Günleri’ devam ediyor

Kale Kaymakamlığı, Kale Belediyesi, Ziraat Odası iş birliğinde organize edilen ve yarın sonra erecek etkinlikte yöreye özgü gelenek ve göreneklerin yaşatılması amaçlanıyor.

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, yeni tip korona virüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 2 yıldır turizm günleri programını yapamadıklarını söyledi.

İlçenin gelişimi ve tanıtımı için etkinliklere tekrar başladıklarını ifade eden Başkan Sağınç, “Kale'nin tarihi ve doğal güzelliklerinin, genel kültürünün ve gastronomisinin tanıtımına yönelik etkinlik yapıyoruz. Bu kapsamda Yörük kültürünün tanıtılması ve yeni nesillere aktarılmasına yönelik çalışmaları da amaçlıyoruz” dedi. Öte yandan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve siyasi parti temsilcileri, program kapsamında Tabea Antik Kenti, Cevher Paşa Camisi ile İnceğiz Kanyonu'na yönelik düzenlenen gezilere katıldı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2022, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER