Kale Turizm Günleri başlıyor

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, ilçenin tanıtımı amacıyla düzenlenen ve 6 gün sürecek olan ‘Kale Turizm Günleri’nin cumartesi günü başlayacağını söyledi. Başkan Sağınç, vatandaşları etkinliğe davet etti.

Kale Turizm Günleri başlıyor

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, 14-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında organize edilen ‘Kale Turizm Günleri’nin tanıtımı için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması düzenledi.

2 yıldır pandemi nedeniyle bir araya gelemediklerini ifade eden Başkan Sağınç, “Pandeminin etkisinin ortadan kalkmasıyla eski günlere dönmemizle birlikte Kale Belediyesi olarak ilçemizin gelişimi, tanıtımı için etkinliklerimize tekrar başladık. Kale Turizm Günleri etkinliğimizin tanıtımı için toplanmış bulunmaktayız. Aslında bu, etkinlikten ziyade Kale’nin tarihi ve doğal güzelliklerinin, kültürünün ve gastronomisinin tanıtımına yönelik bir etkinlik olacak. 6 gün boyunca sürecek olan bir etkinlik. 14 Mayıs 2022 Cumartesi Günü saat 10.00’da kortej yürüyüşü ve açılış ile birlikte programınızı başlatacağız. Buradaki hedefimiz Kale’yi tanıtmaktır. İlçe merkezindeki Çarşı Meydanı’nda başta Yörük kültürünün tanıtılmasına, yeni nesillere aktarılmasına yönelik bir kıl çadır kurulumu gerçekleştireceğiz. Onun içerisi de atalarımızın kullanmış olduğu eşyalar, değişik aletlerin bulunduğu bir sergi salonu niteliğinde olacak. Yine Çarşı Meydanı’nda değişik stantlarımız yer alacak. Burada başta yerel ürünler olmak üzere; Kalemizin coğrafi işaret tescilli Kale biberi başta olmak üzere tescil için başvurularını yaptığımız işlemlerinin devam ettiği Kale baklavamız, Kale üç kulak tatlımız tescilli biberimizle yapılmış olan birçok kişinin geldiğinde tattığı, ikram ettiğimiz Kale biber tatarımız yer alacak. Bireysel stantlarında açılacağını duyurduk. Kale’ye tarihle buluşmaya doğa ile iç içe bir gün geçirmeye davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mervee ......
Mervee ...... - 2 hafta Önce

Denizli merkezden nasıl katılım sağlayabiliriz bi de etkinlikler ücretsiz mi

SIRADAKİ HABER