‘Kale Turizm Günleri’ sona erdi

Kale Belediyesi, Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneği işbirliği ve İl Turizm Müdürlüğü destekleriyle düzenlenen ‘Kale Turizm Günleri’, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı için verilen konserle sona erdi.

‘Kale Turizm Günleri’ sona erdi

Kale Belediyesi, Kalebey Yerel Eylem Grubu Derneği ve İl Turizm Müdürlüğü işbirliğinde 14-19 Mayıs 2022 tarihleri arasında ‘Kale Turizm Günleri’ yapıldı.

14 Mayıs 2022 Cumartesi Günü açılış töreniyle başlayan etkinliklere; Denizli’de faaliyet gösteren seyahat acenteleri yetkilileri, PAÜ Turizm Fakültesi Öğretim Görevlileri, görsel ve yazılı basın mensupları, seyahat bloggerları, influencerları ve okullardaki turizm ve gezi kolu öğretmenleri ile her kesimden halk katıldı.

Kale’nin tanıtımı için yapılan etkinlikler kapsamında; Tabae Antik Kenti, İnceğiz Kanyonu Seyir Tepesi, Kale Yayla Evleri ziyaret edildi.

Ayrıca; İnceğiz Kanyonu’nda tekne gezileri düzenlendi, Kale’nin gastronomik değerlerini ön plana çıkaran Kale biber tatarı, Kale pidesi, Kale baklavası ve Kale üç kulak tatlısından oluşan menü öğle yemeğinde misafirlere ikram edildi. Etkinliğe katılanlar; Kaymakamlık bahçesinde sergilenen ‘Kale Fotoğraf Sergisi’  gezdi, Kale Şehir Meydanı’nda kurulan Yörük çadırında Yörük kültür ve sanatından örnekleri izledi. Turizm günlerinde,  kurulan stantlarda Kale’ye özgü yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı da yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER