Kale Yöresel Ürün ve Sanat Festivali başlıyor

Kale Kaymakamı Samet Serin ve Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, 18-21 Aralık tarihleri arasında ilçede düzenlenecek Yöresel Ürün ve Sanat Festivali’ne ilişkin basın toplantısı düzenledi. Kaymakam Serin; “Festival kapsamında sadece Kaleli vatandaşların ürettiği ürünler yer alacak” dedi.

Kale Kaymakamı Samet Serin, Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, İlçe Esnaf Odası Başkanı ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İlyas Barcın ve Kale Ziraat Odası Başkanı Halil Sayğın ile birlikte 18-21 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Yöresel Ürün ve Sanat Festivali ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısında konuşan ve 4 gün boyunca 5 bin kişiyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç; “Festivalde 32 mahalle yöresel ürünleri, 40 Kaleli esnafımız da el sanatları ile festivale katılacak. Toplamda 80 standımız olacak. Festival kapsamında 4 gün boyunca günlük 5 bin kişiyi hedefliyoruz” dedi.

“KALE BİBERİ, FESTİVALİMİZİN BAŞLICA ÜRÜNÜ”

Festivali ilk kez düzenleyeceklerini belirten Kaymakam Samet Serin; “Yerli ve Milli Malı Haftası kapsamında Kalemizde yetişen ve üretilen Kalemizin değerlerini, çiftçimizin ürünlerini, zanaatkârlarımızın eserlerini sergilemek üzere 18 ila 21 Aralık tarihleri arasında ilçemiz Çarşı meydanında Kale Kaymakamlığı, Kale Belediye Başkanlığı, Kale Esnaf Odası Başkanlığı, Kale Ziraat Odası Başkanlığı, Kale Milli Eğitim Müdürlüğü ve 32 mahalle muhtarlarımızla el ele gönül gönüle vererek Yöresel Ürün ve Sanat Festivali düzenliyoruz. Festival kapsamında sadece Kale İlçesi’nin yöresel ürünleri sergilenecek. Çevre ilçelerden katılım kesinlikle olmayacak. İlçemiz hem Muğla hem de Aydın iklim koşullarına sahip olduğu için ürün yelpazemiz geniş. Kale biberimiz, festivalimizin başlıca ürünü olacak. Festivalimizde ayrıca vatandaşlarımız tarafından yetiştirilen bulgur, biber, zeytin, tarhana, erişte, pul biber, kuru domates, salça, bal, kuruyemiş ürünleri, pekmez gibi ürünler sergilenecek” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER