Karacasu’dan Yüzler Sergisi Denizli’de açıldı

Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Amatörleri Derneği (NAFOD) üyelerince Aydın’ın Karacasu İlçesi ve kırsalında çektikleri günlük yaşam ve portre fotoğraflarından oluşan ‘Karacasu’dan Yüzler’ sergisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açıldı.

Karacasu’dan Yüzler Sergisi Denizli’de açıldı

Nazilli Fotoğraf ve Plastik Sanatlar Amatörleri Derneği (NAFOD) üyelerinin Aydın’ın Karacasu İlçesi ve kırsalında çektikleri, günlük yaşam ve portre fotoğrafları sergiye dönüştü. Üyelerin çektiği fotoğraflar, ‘Karacasu’dan Yüzler’ adıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergiye; Karacasu Kaymakamı ve aynı zamanda Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Soley, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, Denizli’de bulunan fotoğraf dernekleri ile fotoğraf topluluğu üyeleri, NAFOD üyeleri ve fotoğrafseverler katıldı. 60 fotoğrafın izleyicilerin beğenisine sunulduğu sergi; 16 Ocak 2020 tarihine kadar açık kalacak.

“FOTOĞRAFÇILARI KARACASU VE AFRODİSİAS’A BEKLİYORUZ”

Sergi açılış konuşmasını yapan Kaymakam Ahmet Soley; “Fotoğraf sanatının belde ve bölgeleri tanıtma ve yöre insanının sosyal hayatına katkı verme gibi yararları var. Bu anlamda Karacasu’da her türlü etkinliği düzenliyoruz. Geçen aylarda fotoğraf festivali de düzenledik. Fotoğrafçıları Karacasu ve Afrodisias’a bekliyoruz” dedi.

NAFOD 2006’DA KURULDU

Derneklerinin 2006 yılında, fotoğrafa gönül vermiş az sayıda sanatseverin bir araya gelmesiyle Aydın’ın Nazilli ilçesinde kurulduğunu belirten NAFOD adına konuşan Dr. Gürkan Mersin, bu serginin çok özel ve özverili çalışma ile ortaya çıktığını ve ödüller alan bir sergi olduğunu belirtti. Dr. Mersin, Denizlili sanatseverlerle buluşmasından da mutlu olduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER