KEFE YAYLASI’NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce düzenlemesini tamamladığı Kefe Yaylası ile 23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri’ni görkemli bir törenle açtı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kefe Yaylası açılış töreninde konuşan Başkan Osman Zolan,“Denizli’ye verdiğimiz hizmet sözlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek modern bir görünüme kavuşturulan Kefe Yaylası’nın açılış töreni, 23. Yatağan Bıçakçılık ve Kefe Yaylası Şenlikleri ile düzenlenen görkemli bir programla gerçekleştirildi. Serinhisar İlçesi’nin Yatağan Mahallesi’ndeki 1100 metre rakımlı Kefe Yaylası'nda düzenlenen açılış programına, AK Parti Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan, Şahin Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, ilçe belediye başkanları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler açılış töreninden önce Yatağan Mahallesi’ne giderek Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Yatağan Meydan düzenlemesini inceledi. Kefe Yaylası’nda birbirinden maharetli bıçak ustalarının boy gösterdiği stantları gezen Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler burada demir dövüp, vatandaşlarla sohbet etti. Açılış programında konuşan Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Kefe Yaylası’nın yenilenmiş haliyle değerine değer kazandırıldığına dikkat çekti. Kobaş, “Büyükşehir’in gücüne tabi olduktan sonra, Osman Zolan Başkanımın teveccühleri doğrultusunda, eşi benzeri olmayan, Türkiye’deki kamp yerleriyle yarışabilecek Kefe Yaylamız oldu. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“SÖZÜMÜZÜ GERÇEKLEŞTİRDİK, MUTLUYUZ”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 yıl önce Denizli’nin tüm ilçeleri, beldeleri ve köylerinde ‘Her şey daha güzel olacak’ sözünü verdiklerini ve yerine getirmenin mutluluklarını yaşadıklarını söyledi.  Başkan Zolan, ‘Denizli’den nasıl hizmet gelir buralara’ diye sorduklarında,  ‘Evet hizmet gelecek ve Denizli’de ne varsa, hangi güzellikler varsa hepsi yaşadığınız yerde olacak’ diye söz vermiştik.  Denizli’ye hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“KEFE YAYLASI’NI DOĞAYI BOZMADAN YAPTIK”
Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra Serinhisar ve Yatağan’da gerçekleştirilen proje ve yatırımlardan bahseden Başkan Osman Zolan şunları aktardı:“Bizlere destek veren, sırtımızı sıvazlayan başta büyüklerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik olduğu sürece birçok güzellikleri ortaya çıkarmaya devam edeceğiz. Kefe Yaylası’nın yeniden düzenlenmesinde hassasiyet ile çalıştıklarını belirten Başkan Zolan, “Doğanın özelliğini bozmadan, gelecek nesillere güzel şeyler bırakabilmek adına betonlaşmadan ziyade, ahşap, çim ve toprakla çok özel ve özenerek yaptığımız bir yapı oldu Kefe Yaylası, güzel bir örnek olsun istedik” diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİNDEN TEŞEKKÜR
AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, konuşmasında; yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti. Milletvekili Ök, “Hemşehrilerimizin hizmetine tekrardan sunulan Kefe Yaylamızda emeği geçen Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı ve tüm ekibini kutluyorum” diye konuştu. AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız ise, “Doğa ile uyumlu modern bir düzenleme ile şehrimize ve ülkemize kazandıran Denizli Büyükşehir Belediyemize, Başkan Osman Zolan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi. Yatağan ve Kefe Yaylası’nın bugün düzenlenen halinin geçmişte hayal bile edilemeyeceğini söyleyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, şunları aktardı: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın söz vermesiyle bugün Kefe Yaylası sadece Serinhisar’ın, Denizli’nin değil, Türkiye’nin çok önemli bir konaklama ve yayla kamplarının yapıldığı güzel bir alan oldu.” Kefe Yaylası düzenlemesini sadece fiziksel bir yenileme ve düzenleme olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan AK Denizli Milletvekili Cahit Özkan, “Milletimizin ve medeniyetimizin yaşatılan bu değerlerini aktarıp, kendi medeniyet köklerimizden, değerlerimizden ilham alırsak ve dünyaya bu şekilde bakarsak kutlu dönemlerimizi yeniden yaşayabiliriz. Yaptıklarımızı yeterli görmeyip çok daha fazla çalışacağız” şeklinde ifade etti. Konuşmaların ardından  dualarla açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış töreni sonrası sahne alan Denizlili aşık Ozan Nihat, ve Işıl Koç Kefe Yaylası’ndaki vatandaşlara keyifli bir gün yaşattı.

PINAR ÇANKAYA – SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205