Kimya Öğretmeni Saraçel, Çocuklar İçin Karbonun, Oksijenin Ve Evrenin Masalını Yazdı

‘Oksijenin Masalı’, ‘Karbonun Masalı’ ve ‘Evrenin Masalı’ kitaplarının Yazarı Didem Saraçel; 19 Nisan 2019 Cuma Günü Merkezefendi İlçesi’ne bağlı Yenişehir Şirinköy Yolu üzerinde bulunan L’arche Cafe’de düzenlenecek imza töreninde okurlarıyla buluşacak.

Kimya Öğretmeni Saraçel, Çocuklar İçin Karbonun, Oksijenin Ve Evrenin Masalını Yazdı

Denizlili emekli kimya öğretmenini ve yazar Didem Saraçel, TÜBİTAK tarafından onaylanan ‘Evrenin Müziği Kimya’ adındaki üç seri olan; ‘Oksijenin Masalı’, ‘Karbonun Masalı’ ve ‘Evrenin Masalı’ kitaplarını okurlarıyla buluşturacak. Günü Pamukkale İlçesi’ne bağlı Çamlık Mahallesi’ndeki L’arche Cafe’de 19 Nisan 2019 Cuma günü saat 15:00- 17:00 arasında düzenlenecek imza töreniyle okurlarının karşısına çıkacak. Öte yandan Saraçel’in ‘Yavuz’ adında yayınlanmış romanı da bulunuyor. 

DİDEM SARAÇEL KİMDİR?

Ankara doğumlu olan Didem Saraçel, ilkokulu İstanbul Maçka İlkokulu’nda, ortaokulu Amerika’da, liseyi Ankara TED Koleji’nde okudu. Hacettepe Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Saraçel, Gazi Anadolu ve TEV Anadolu Liseleri’nde öğretmenlik yaptı. ‘Yavuz’ adında yayınlanmış romanı olan Saraçel, 2016 yılında yazdığı masal serisi TÜBİTAK tarafından onaylandı. ‘Evrenin Müziği Kimya’ adındaki bu seri, ‘Oksijenin Masalı’, ‘Karbonun Masalı’ ve ‘Evrenin Masalı’ olmak üzere 3 kitapçıktan oluşuyor.

Yazar Saraçel, 2017 yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) organize ettiği 29’uncu Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında yarışan iki Denizlili’den biriydi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER