“Kırmızı” Fotoğraf Sergisi’nin kurdelasını kadınlar kesti

Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) 2019 yılının ilk sergisini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde açtı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılan serginin açılış kurdelesini ise kadınlar kesti.

“Kırmızı” Fotoğraf Sergisi’nin kurdelasını kadınlar kesti

Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) 2019 yılının ilk sergisini 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtı.

Topluluk, sergi konusu bu kez ‘kırmızı’ olarak belirledi. Serginin açılışı Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne rastlaması nedeniyle; kadına şiddet ve kadın istismarına dikkat çekmek amaçlandığı belirtildi.

Sergi 8 Mart 2019 Cuma akşamı saat 17.30’da açılırken, 14 Mart 2019 Perşembe gününe kadar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

LAFOT üyesi 37 fotoğrafçının 65 eserinin yer aldığı sergide Denizli ve çevresi ile ülkemizin değişik coğrafyalarından ve ayrıca dünyanın farklı yerlerinden de insan manzaraları, doğa görüntüleri yer alıyor. Topluluk bu sergiyi de şehir dışına taşıyarak başka bölgeler ve illerde de sergilemeyi amaçlamaktadır.

FOTOĞRAFLA ZAMANA NOT DÜŞÜLÜR

LAFOT Kurucu ve Sorumlusu Zeki Akakça; “Sergide eseri yer alan fotoğrafçılar toplumun farklı katmanlarından ve farklı yaş gruplarından olduğu için bakış açısı ve konuları da farklılık içermektedir. Bu sergi ile topluluk; fotoğrafı ulaşılamaz olmaktan çıkarıp, sevdirmek ve herkesin fotoğraf çekerek zamana not düşebileceğini göstermek istemektedir. Çünkü fotoğraf belge, bilgi ve kanıttır. Bu üç değer estetik ile buluşturulup fotoğrafçı tarafından yorumlandığında ise sanat ortaya çıkmaktadır. Denizli’de fotoğrafa merakı olan fotoğrafı seven herkesi ‘Kırmızı’ fotoğraf sergisini gezemeye bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211