KİTABINI YAZARKEN 'DİSLEKSİ' OLDUĞUNUN FARKINA VARDI

KİTABINI YAZARKEN 'DİSLEKSİ' OLDUĞUNUN FARKINA VARDI

Ege’nin en büyük kitap fuarı Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap Fuarı’na katılan Yazar Selma Keskintepe kitabı hakkında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Keskintepe’nin ilk eseri olan ‘Kanatların Çırpınışı’ kitabını yazarken; ‘Disleksi’ olduğunu öğrendi.

Ege’nin en büyük kitap fuarı Denizli Büyükşehir Belediyesi 2. Kitap fuarı açıldığı günden bu yana hem Türkiye’nin en ünlü yazarlarını hem de Denizlili yazarları kitapseverlerle buluşturdu. Kitap fuarında yerini alan yazar Selma Keskintepe’de ‘Kanatların Çırpınışı’ adlı kitabıyla okurlarıyla buluştu. Yazar Selma Keskintepe sözlerinde ilk olarak fuarla ilgili düşüncelerini paylaştı, “Fuar kesinlikle Denizli’ye çok yakıştı. Çok güzel pırıl pırıl gençler var. Çok meraklılar ve o merakları ve heyecanları benim çok hoşuma gidiyor. Denizli’ye çok şey yakışıyor aslında ve buna bağlı olarak güzel şeyler de hayata geçiriliyor. Benim bir Denizlili olarak fuara ilk katılımım ve ilk fuarım olduğu için de heyecanlıyım. Gençler ve inanılmazlar çünkü çok güzel araştırmalar yapıyorlar. Bu durum çok güzel bir şekilde geleceğe umutla bakmamıza sebep oluyorlar” diye konuştu.

KİTABINI YAZARKEN ‘DİSLEKSİ’ OLDUĞUNU ÖĞRENDİ
Yazar Keskintepe sözlerinin devamında; “Kitabımdan bahsedecek olursam, Doğan Cüceloğlu hocam, Ebru Cündübeyoğlu ve Ahmet Şerif İzgören bana çok yardımcı oldular. Onların da desteğini alınca kendimi biraz daha güvenim geldi çünkü ilk işte hep onaylanma ihtiyacı duyarız. ‘Kanatların Çırpınışı’ adlı kitabımda disleksi bir kızın hayatını anlatıyoruz. Enteresandır ki disleksi bir kızın hayatını yazarken benim de bir disleksi olduğumu öğrendim. Benim için biraz zor oldu ama sonucu çok güzel oldu. Ve ben bunu öğrendiğimde ilk adım olarak bir uzmana danıştım ve yardımıyla birçok şeyi öğrendim” şeklinde konuştu.

HATİCE DEMİR – DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER