Kızılcabölükspor’un kitabı yazıldı

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de oynayacak olan Kızılcabölükspor’un Denizli Amatör Ligi’nde iken 2 dönem başkanlık görevini yürüten Abdülkadir Uslu, 3 cilt ve 1900 sayfadan oluşan ‘Bir Efsanedir Kızılcabölükspor’ ismini verdiği Kızılcabölükspor’un kitabını yazdı.

Kızılcabölükspor’un kitabı yazıldı

Kızılcabölükspor’un kitabı yazıldı. Geçtiğimiz sezon 3. Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e düşen ve bu sezon Bölgesel Amatör Lig’de oynayacak olan Kızılcabölükspor’un Denizli Amatör Ligi’nde iken 2 dönem başkanlığını yapan Abdülkadir Uslu tarafından kitabı yazıldı. 3 cilt ve 1900 sayfadan oluşan ‘Bir Efsanedir Kızılcabölükspor’ adlı eser, 6 yıllık bir çalışma sonrasında ortaya çıktı. Üst üste 4 şampiyonluk sonrasında profesyonel lige çıktığı dönemde hep takımla iç içe olduğunu ve 2 dönem de başkanlığını yaptığını belirten Abdülkadir Uslu, kitap için şunları söyledi: “1950’li yıllardan 2021 yılına kadar olan serüvenin belgesi olan bu çalışmanın; bir beldenin sportif başarısını aktarmasının yanında bu başarının temelindeki psikolojik, sosyolojik ve kültürel alt yapıyı, yönetim becerisini ve inanmışlık ruhunu da yansıttığını göreceksiniz. Kızılcabölüksporlular olarak yaşadığımız süreci, verdiğimiz mücadeleleri, karşılaştığımız zorlukları uygun bir dille anlatmaya gayret ederken; başarıya giden yoldaki tavrımızı, tutumumuzu, reflekslerimizi aktararak örnek alınabilecek bir ‘model’ ortaya koymak istedim.”

“Kızılcabölükspor bir efsanedir”

Kapak çalışmalarının kardeşi Karikatürist ve Ressam Hakkı Uslu tarafından yapılırken, iç sayfa düzenlemesinin kendisi tarafından yapıldığını anlatan Uslu, “Bu eserin teknik olarak düzenlenmesinde de farklı bir yaklaşım sergiledim. Fotoğrafların hakkını verebilmek için kitabın boyutunu farklı tuttum. Rahat okumayı sağlamak için iç sayfa düzenlemesini alışılmış bir kitap formatının ötesinde düşündüm. Kızılcabölükspor bir efsanedir. Henüz bir filmi çekilemedi, okullarda ders olarak okutulamadı ama bu geniş kapsamlı üç ciltlik belgesel çalışma hemşerilerimizin ve sporseverlerin kitaplıklarında yerini alacak. Bu çalışma tek tek isimlerini sayamayacağım kadar çok hemşerimin katkısıyla, desteğiyle vücut buldu. Gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Mutluyum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ABDURRAHMAN TOLCI
ABDURRAHMAN TOLCI - 2 hafta Önce

Bu güne kadar kitabının çıkmasını dört gözle bekledim gerçekten bu harika bir şey oldu Teşekkürler ve tebrik ediyorum.

SIRADAKİ HABER