Korona virüsü karikatürlerine taşıdı

Denizli'de, resim öğretmenliği yapan karikatürist Mehmet Selçuk, korona virüs temalı karikatürleriyle beğeni topladı. Selçuk, amacının öğrencilerine ve topluma örnek olmak olduğunu belirterek, "Karikatürlerimi ilerleyen dönemde sergiye açmak ve daha sonra da bir kitap haline getirmek istiyorum" dedi.

Denizli'de oturan resim öğretmeni ve karikatürist Mehmet Selçuk, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs pandemisini kağıtlarına taşıdı.

Okulların uzaktan eğitime geçmesinin ardından atölyesinde daha fazla zaman geçiren Selçuk, korona virüs temalı karikatürler çizmeye başladı.

Karakalemle yaratıcılığını kullanarak, beyaz sayfalara korona virüsle ilgili görseller oluşturan Selçuk'un karikatürleri, sosyal medyada ilgi gördü.

Karikatüristlerin hayatı derinden etkileyen olguları sayfalarına taşıdığını ifade eden Selçuk, korona virüs pandemisinin son dönemde yaptığı çizimlere yön verdiğini söyledi.

Koronavirüsü işlediği karikatürleriyle hem toplumu bilinçlendirmek hem de bu zorlu süreçte insanları rahatlatmak istediğini ifade eden Selçuk, "Şimdiye kadar yaklaşık 40 korona virüs temalı karikatür çizdim. Amacım öğrencilerime ve topluma örnek olmaktı. Karikatürlerimi ilerleyen dönemde sergiye açmak ve daha sonra da bir kitap haline getirmek istiyorum" dedi. Karikatürlerinin beğenildiğini dile getiren Selçuk, "Bu süreçte insanlar korkarken ben onları karikatürlerimle güldürmeye çalıştım. Bir karikatürü yapmak bazen bir günümü alıyor, bazen de bir saatte bitebiliyor. Önce çizimimi yapıyorum, ardından da çalışmamı renklendirerek son halini veriyorum. Gündelik yaşamda maskeye ya da virüse benzeyen görselleri sayfalarıma esprili bir şekilde yansıtıyorum. Örneğin maske bir sayfamda hamak oluyor, diğerinde bir çocuğun elindeki uçurtma olarak yer buluyor" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Resimler
Resimler - 6 ay Önce

Hepsi çok güzel

SIRADAKİ HABER