Kültür Sanat ve Tarih Müzesi'nde sona gelindi

Babadağ İlçesi'nde bulunan tarihi yapının restorasyonu sonrası Kültür Sanat ve Tarih Müzesi olarak ilçeye kazandırılıyor. Denizli tarihine ışık tutacak müzede, tekstil, sanat, tarih ve kültürü temsil eden ürünlerin yanı sıra 1970’li yıllarda kullanılan başkanlık makamı da sergilenecek.

Kültür Sanat ve Tarih Müzesi'nde sona gelindi

Denizli’nin Babadağ İlçesi'nde uzun uğraşlar sonrası hayata geçirilen Babadağ Kültür Sanat ve Tarih Müzesi'nde sona gelindi.

Önümüzdeki günlerde açılışı yapılacak olan müzede ilçenin ve Denizli’nin tarihine ışık tutacak ürünler sergilenecek.

Müzede yapılan son hazırlıkları yerinde inceleyen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 1970li yıllarda kullanılan Babadağ Belediye Başkanlığı makamının da müzede sergileneceğini söyledi.

TARİHE IŞIK TUTACAK

İlçenin kültürel gelişimine ve turizmine katkı sağlaması hedeflenen projeyi yerinde inceleyen Başkan Atlı “Babadağ’ın kültürünü yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak için sanat evi projemizde son aşamaya gelinerek çok yakında hizmetinize ve ziyaretlerinize açılacak. 1970’li yıllarda belediye başkanlığı makam odası olarak kullanılan ürünler çok yakında Babadağ Kültür Sanat ve Tarih Müzemizde sizlerle buluşacak. Bu proje ilçemizin tarihine ışık tutacak” dedi.

Restorasyonu yaklaşık bir yıl süren tarihi müzede tekstil ve dokuma ürünleri, ilçenin ve Denizli’nin tarihi değerleri sergilenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER