Kurslara katılıp resim sergisi açtılar

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Sekreteri Nilgün Duran ve Ressam Şükran Sarıoğlu ‘Kendimce Renklerin Dansı’ adlı ilk resim sergisini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ali Rıza Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtılar. Sergide toplam 63 eser yer alırken sergi 5 Aralık Perşembe gününe kadar sanatseverlere açık olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Sekreteri Nilgün Duran ve Ressam Şükran Sarıoğlu yağlı boya, akrilik, natürmort, klasik, peyzaj gibi türlerin bulunduğu ‘Kendimce Renklerin Dansı’ adlı ortak ilk resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergide toplam 63 eser yer alırken sergi 5 Aralık Perşembe gününe kadar sanatseverlere açık olacak.

“ESERLERİMDE DÜŞÜNDÜKLERİMİ YANSITMAYA ÇALIŞTIM”

Uzun zamandır resimle uğraştığını belirten Nilgün Duran; “Önceden kurslara katılmıştım. Son olarak Denizli’de Halk Eğitim Merkezi’nde kurs aldım. Şükran hanımla bir araya gelip ortak bir sergi açalım dedik. Sergimizde toplamda 63 eserimiz var. Farklı tekniklerde bir sergi oluşturduk. Daha çok düşündüklerimi yansıtmaya çalıştım” dedi.

“RESİM BANA TERAPİ GELİYOR”

Resim sanatının kendisine terapi gibi geldiğini dile getiren Şükran Sarıoğlu; “Küçüklüğümden beri resimle ilgileniyordum. Resim her zaman hayatımda vardı. Kişisel olarak ilk sergim. Resim benim her şeyim diyebilirim. Bana mutluluk veriyor. Bana terapi geliyor.33 eserimde daha çok güzel gördüğüm her şeyi yansıtmaya çalıştım’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER