Kutlu’dan ‘Bellek/Portreler’ sergisi

Pamukkale Üniversitesi Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Nurcan Kutlu, tekstil sanatı kapsamında portrelerden oluşan çalışmalarının yer aldığı ‘Bellek/Portreler’ isimli kişisel sergisini, sanatseverlerin beğenisine sundu.

Kutlu’dan ‘Bellek/Portreler’ sergisi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (DTB MYO) Tasarım Bölümü Moda Tasarım Programı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Nurcan Kutlu, tekstil sanatı kapsamında portrelerden oluşan çalışmaların yer aldığı ‘Bellek/Portreler’ isimli kişisel sergisini, sanatseverlerle buluşturdu.

PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılışına; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek ve davetliler katıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Rektör Kutluhan, serginin hayırlı olmasını dileyerek Kutlu’ya teşekkür belgesi takdim etti. Açılışın ardından sergiyi gezen Rektör Kutluhan ve beraberindekiler eserler ve yapım tekniği hakkında Nurcan Kutlu’dan bilgi aldı.

Serginin teması ve çalışmalarında kullandığı teknik ile ilgili olarak Kutlu, şunları söyledi: “Tekstil sanatı kapsamında portrelerden oluşan çalışmalar, belleğindeki görsel izlerin bir yansımasıdır. Karışık teknik ile oluşturduğum çalışmalarımda, geçmiş ile bugün arasında organik bir bağ kurmayı amaçladım. Bu bağı kurarken, kumaşı yakarak deforme etme ve üzerine tekstil tekniklerinden oluşan dokunuşlar/izler ekleyerek de bugün ile ilişki kurmayı deneyimledim.”

11 çalışmanın yer aldığı sergi, 07 Ocak 2022’ye kadar sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2022, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER