LAFOT İLK ŞEHİR DIŞI SERGİSİNİ MARMARİS’TE AÇACAK

Yaklaşık 7 yıldan bu yana Denizli de faaliyet gösteren Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) ilk şehir dışı sergisini Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde açacak.

LAFOT İLK ŞEHİR DIŞI SERGİSİNİ MARMARİS’TE AÇACAK

Yaklaşık 7 yıldan bu yana Denizli de faaliyet gösteren Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT) her yıl açarak geleneksel hale getirdiği ‘Karma Fotoğraf Sergisi’nin bir yenisini bu kez Muğla’nın Marmaris İlçesi’ne taşıyor. Topluluğun 25 üyesinin 70 fotoğrafı ile açılacak olan sergi, Denizli kent merkezi, çevresi ile Türkiye’nin değişik yörelerinden ve dünyanın farklı coğrafyalarında çekilmiş fotoğraflardan oluşacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan LAFOT Kurucusu ve Sorumlusu Zeki Akakça; “Denizli’de fotoğraf sanatı adına yapılanların sadece il merkezi ile sınırlı kalmasının anlamlı olmadığı düşüncesiyle topluluk üyeleri sergilerinin başka iller ve ilçelerde ve hatta  destek  bulunursa  yurtdışında da açmak istediklerini belirtiyorlar. Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat evi Uğur Mumcu Galerisi’nde gerçekleşecek sergi; 9 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.30 da açılacak ve 15 Kasım 2018 günü sona erecek. Denizli, Muğla, Marmaris ve çevre ilçelerden sanatseverlerin davetli olduğu sergiye ilginin nasıl olacağı ve kimlerin ilgi göstereceği merak ediliyor.

LAFOT olarak amacımız; hem fotoğraf sanatına gönül verenleri motive etmek, hem ilimizin tanıtımını yapmak ve hem de bu vesile ile yeni coğrafyalar, yeni insanlar farklı yaşam tarzlarını yakından görmektir. LAFOT bundan sonraki süreçte eğitim çalışmalarını, alan uygulamalarını ve fotoğraf çekim gezilerini bu sanat dalına ilgi duyanları bir araya getirerek sürdürecektir. Fotoğrafa gönül veren herkesi fotoğrafı tanımaya, anlamaya ve sergimizi görmeye davet ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER