LAFOT’UN ‘ESİNTİ’Sİ MARMARİS’TE

Uzun süredir Denizli’de faaliyet gösteren ve sergiler açan Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT), ilk il dışı sergisini Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde açtı.

LAFOT’UN ‘ESİNTİ’Sİ MARMARİS’TE

Uzun süredir Denizli’de faaliyet gösteren ve sergiler açan Laodikya Fotoğraf Topluluğu (LAFOT), ilk il dışı sergisini; Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki açtı.26 Fotoğrafçının 70 eserinin yer aldığı sergi, Marmaris Kültür ve Sanatevi Uğur Mumcu Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Marmaris Belediye Başkan Yardımcıları; Sedat Kirt, İsmet Kamil Öner, Dursun Kaplan’ın açılışını yaptıkları sergi, yoğun ilgi gördü. Sergi hakkında LAFOT adına açıklama yapan Zeki Akakça; sergi açmaları konusunda yardımcı olan Marmaris Belediyesi’ne ve sergiye katılan 26 arkadaşına teşekkür etti.

Denizli den Marmaris’e bir ‘esinti’ getirdiklerinin altını çizen Akakça, bunun devam etmesi ve başka faaliyetlere önderlik etmesini diledi.  Sergide yer alan fotoğraflar hakkında da açıklama yapan Akakça, “Fotoğraflarımız Denizli kültürü ve doğal güzelliklerinin yanında ülkemizin farklı yöreleri ile yurtdışından da örnekler içermektedir. Hem kültür, hem sanat ve hem de yaşamdan örnekleri burada izletmeyi amaçlıyoruz umar ve bekleriz ki bu başlangıç, geleceğe açılan bir kapı olur” dedi. 

“KOMŞULUK İLİŞKİLERİMİZ SÜRECEK”

Serginin açılışında konuşan Başkan Yardımcısı Sedat Kirt, Marmaris Belediyesi olarak Denizli ve Denizlililerle güzel çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Resmi kurumlar olarak gerçekleştiremediklerini kültür sanat alanında sivil kurum-kuruluş ve kişilerle daha çok hayata geçirdiklerini belirten Kirt, önümüzdeki dönemde resmi kurumlarla daha farklı alanlarda, daha farklı projelerle birlikteliği sürdürmek istediklerini dile getirdi. Başkan Yardımcısı Kirt, “LAFOT’un fotoğraf sergisi ile birçok sanatseverin bir araya gelmiş olması bu alanda güzellikler yaşayacağımızın belirtisidir. Bu köprüyü kuran Denizlili dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Kısa süre sonra Marmarisli fotoğrafçıların da Denizli de bir sergi açmaları için destek ve katkı vereceğiz. Böylelikle komşuluk ilişkilerimiz güçlenerek sürecek” diye konuştu. Yapılan konuşma ve açılışın ardından Marmaris Belediye Başkanı adına LAFOT sorumlusu Zeki Akakça’ya  ‘Teşekkür Belgesi’  verildi. Sergi, 15 Kasım 2018 Perşembe Günü’ne kadar açık kalacak.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER