Lise öğrencileri tarih yolculuğuna çıktı

Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Necla - Ergun Abalıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri; Laodikya Antik Kenti, Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale’yi ziyaret etti.

Lise öğrencileri tarih yolculuğuna çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştı.

İmzalanan protokol kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak tahsis edilen araçla Necla - Ergun Abalıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ilk olarak Laodikya Antik Kenti’ni ziyaret ettiler. Laodikya Antik Kenti’nde öğrencilere uzman arkeolog Esra Okunak tarafından antik kent hakkında bilgi verildi.

Daha sonra Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret eden öğrenciler, antik havuzu ve müzeyi ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. Son olarak Pamukkale travertenlerine geçen öğrenciler, travertenlerin eşsiz manzarasını izleme fırsatı buldu.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul İyileştirme Projesi ile öğrencilerin; sosyal duygusal, akademik ve kariyer gelişim alanlarını desteklemek, okulların ihtiyaçlarına göre rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine yönelik faaliyetler planlamak ve planlanan faaliyetlerin yürütülmesini sağlamak amaçlanmakta.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER