Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu perdelerini açıyor

Kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında Ocak ayında kurulan Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu, perdelerini açıyor.

Kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında Ocak ayında kurulan Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu, tiyatro severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Çalışmalarına yoğun bir şekilde Merkezefendi Kültür Merkezi’nde devam eden 75 kişilik tiyatro ekibi iki oyunla seyircinin karşısına çıkacak. 9 Ekim Cuma günü saat 20.00’de Fatma Onat’ın kaleme aldığı ‘İsli Yaprak Sarması’ ve 10 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Yiğit Sertdemir’in yazdığı ‘444’ adlı oyun, Selahattin Doğramacı’nın genel sanat yönetmenliğinde seyirci ile buluşacak. Merkezefendi Kültür Merkezi Petek Salon’da oynanacak oyunlara, pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda seyirci alınacak.

“SınırlI sayıda seyirci izleyebilecek”

İlçeyi kültürün ve sanatın merkezi haline getirmek istediklerini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Belediye olarak ilçemizi her yönüyle vizyon ilçe yapmak için çalışıyoruz. Merkezefendimizi kültürün ve sanatın merkezi haline getireceğiz. Bu hedefler doğrultusunda bu yılın başında Merkezefendi Belediyesi Kent Tiyatrosu’nu kurduk. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz kültür ve sanat etkinliklerimize, belirlenen tüm tedbirleri alarak başlıyoruz. Merkezefendi Kent Tiyatromuz, 9 Ekim Cuma ve 10 Ekim Cumartesi günü saat 20.00’de Merkezefendi Kültür Merkezi Petek Salon’da sahne alacak. Oyunları, tedbirler doğrultusunda sınırlı sayıda seyirci izleyebilecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211