Merkezefendi Belediyesi’nden ‘Çocuk Tiyatrosu Günleri'

Yerel tiyatro grupları MKM’de sahne alıyor (Flash)Yerel tiyatro gruplarına kucak açmaya devam eden Merkezefendi Belediyesi, ‘Merkezefendi Çocuk Tiyatrosu Günleri’ kapsamında pandemide sahne alamayan yerel tiyatro ekiplerini üç gün boyunca ve art arda ücretsiz olarak çocuklarla buluşturacak. Tiyatro grupları gösterilerini, Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sunacak.

Merkezefendi Belediyesi’nden ‘Çocuk Tiyatrosu Günleri'

Sanat ve sanatçıya verdiği destek ile adından söz ettiren Merkezefendi Belediyesi, yerel tiyatro gruplarına kucak açmaya devam ediyor. Pandemi döneminde sahne alamayan yerel tiyatro ekiplerine maddi manevi destek olan Merkezefendi Belediyesi, oyunlarını sergilemek için başvuruda bulunan yerel tiyatro ekiplerinin çocuk oyunlarını üç gün art arda ücretsiz olarak çocuklarla buluşturuyor.

Denizli’de faaliyet gösteren, oyun yazıp sahneleyebilen yerel tiyatro grupları gösterilerini Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sunmaya başlıyor. ‘Merkezefendi Çocuk Tiyatrosu Günleri’ kapsamında 21 Eylül Salı Günü saat 11.00 ve 14.00’te Gökkuşağı Tiyatro Grubu’nun ‘Masalcı Kuklalar’, 22 Eylül Çarşamba Günü saat 11.00 ve 14.00’te Merkezefendi Kent Tiyatrosu’nun ‘Değiş Tokuş Dükkânı’, 23 Eylül Perşembe Günü saat 11.00 ve 14.00’te ise Eğlence Adası Tiyatro Grubu’nun sahnelediği ‘Uçan Şemsiye’ oyunu seyircisi ile buluşacak. Belediye Başkanı Şeniz Doğan, sanata ve sanatçıya her zaman destek olacaklarını belirtti. Başkan Doğan, “Salgında olumsuz etkilenen yerel tiyatro gruplarına kapımız her zaman açık. Sanatçılarımızın her zaman yanındayız. Hemşehrilerimiz ve sanatçılarımız ile birlikte Merkezefendi’yi sanatın ve kültürün merkezi yapacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER