Merkezefendi’de Çocuk Tiyatrosu Günleri sürüyor

Merkezefendi Belediyesi’nin hayata geçirdiği, ‘Çocuk Tiyatrosu Günleri’ devam ediyor. İki haftada 2 bin 500 çocuğun izlediği oyunlar, yoğun istek ve ilgi üzerine tekrar sergilenecek.

Merkezefendi’de Çocuk Tiyatrosu Günleri sürüyor

Pandemi döneminde sahne alamayan yerel tiyatro ekiplerine maddi manevi destek olan Merkezefendi Belediyesi, ‘Çocuk Tiyatrosu Günleri’ne devam ediyor. İki haftada 2 bin 500 çocuğun izlediği oyunlar, yoğun istek ve ilgi üzerine tekrar sergilenecek. Gökkuşağı Tiyatro Grubu’nun ‘Masalcı Kuklalar’ oyunu, 3 Ekim Pazar Günü saat 12.00 ve 13.00’te iki seans halinde Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salon’da sahnelenecek.

“ÇOCUKLARIMIZ OYUNLARA ÇOK BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ"

Kültür ve sosyal etkinliklerin devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hem çocuklarımız hem de değerli velilerimiz bu dönemde oldukça sıkıldı. Aynı zamanda yerel tiyatro gruplarımız da oldukça zorlandı. Merkezefendi Belediyesi olarak hem sanatçılarımıza destek olmak hem de çocuklarımıza ve ailelerimize keyifli vakit geçirmek için ‘Çocuk Tiyatrosu Günleri’ başlattık. Çocuklarımız oyunlara çok büyük ilgi gösterdi. Böylesine ilgi olunca bizler de oyunlarımıza devam ediyoruz. Tüm çocuklarımızı eğlenceli zaman geçirecekleri oyuna davet ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER