MERKEZEFENDİ’YE "HAYIRLI OLSUN..."

Merkezefendi Belediyesi ve Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Merkezefendi Kültür Merkezi(MKM)’nde yağlıboya resim sergisi açıldı.

MERKEZEFENDİ’YE "HAYIRLI OLSUN..."

Merkezefendi Belediyesi tarafından 30 Ağustos’ta açılışı gerçekleştirilen Kültür Merkezi(MKM), kültüre ve sanata ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği çerçevesinde yağlıboya resim sergisi açıldı.

Açılışa; Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Merkezefendi Halk Eğitim Müdürü Turan Genç, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Şen, Memur-Sen Denizli İl Başkanı Kazım Tefçi, eğitmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.  Açılışta konuşan Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, “Öncelikle Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na böyle bir mekânın kapılarını bizlere açtığı için çok teşekkür ediyorum. Sergimizde 16 kursiyerimizin yapmış olduğu 87 resim var. Kursiyerlerimiz eğitimini burada, MKM’de alıyorlar. Sergiyi de burada yapmaktan dolayı mutluyuz. Bütün kursiyer arkadaşlarımın eline ve emeğine sağlık. Resim sergimiz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“SERGİYE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Biz Merkezefendi Kültür Merkezi olarak, Halk Eğitim Merkezimizin kursiyerlerinin yapmış olduğu resim sergisine ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz.  Bugün burada ev sahipliği yapmak istememizin nedeni bundan sonra MKM’miz, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezimizin de çok önemli bir sergi alanı olacak. Burada şimdiden kurslarımızı başlattık. Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve Kaymakamlığımıza bu güzel iş birliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

“BU GÜZEL İŞBİRLİĞİNDEN DOLAYI HER İKİ TARAFA DA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sergi açılışında konuşan Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, “Merkezefendi Belediye Başkanlığımız ile Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün işbirliği içerisinde çok güzel çalışmaları var. Yeni açılmış olan Merkezefendi Kültür Merkezimiz bundan böyle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün çok değişik alanlarda yapmış olduğu faaliyetlere ev sahipliği yapacak. Ben bu güzel işbirliğinden dolayı hem Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Subaşıoğlu’na çok teşekkür ediyorum, hem de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzü kutluyorum” dedi.

“HALK EĞİTİMİMİZİN DENİZLİ’DE CİDDİ GAYRETLERİ VAR”

Denizli Valisi Hasan Karahan, “Memleketimizin her köşesinde büyük bir heyecanla gelişme ve kalkınma mücadelesi devam ediyor. En güzel hareket de sanatla, kültürle, edebiyatla, müzikle olan ilgidir, alakadır. Halk Eğitimimizin Denizli’de ciddi gayretleri ve çalışmaları var. Bizi en çok sevindiren ise çok geniş çaplı ve hemen her yaştan vatandaşlarımızın katılım göstermesi… İmkânlarımız eskiye göre çok daha iyi. Belediye Başkanımıza böyle muhteşem bir mekânı sağladığı için teşekkür ediyorum. Sergimiz hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER