Milli Şair unutulmadı

Pamukkale Belediyesi, Milli Şair’i unutmadı. İstiklal Marşı'nın yazarı olan şair Mehmet Akif Ersoy, vefatının 85. yılında Forum Çamlık AVM’de açılan sergiyle anıldı.

Milli Şair unutulmadı

Pamukkale Belediyesi, Yazar ve Şair Mehmet Âkif Ersoy’un her yönüyle anlaşılıp, anlatıldığı zengin ve anlamlı faaliyetlerle dolu olarak bir ‘Milli Şuur’ yılı olarak geçmesi amacıyla özel bir sergi açtı. Pamukkale Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu mekânlardan biri olan Forum Çamlık AVM’de, 20-27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası’na özel “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” temalı bir sergi düzenlendi. Sergiyi gezen vatandaşlar, milli değerlerine sahip çıkan bir belediye olduğu için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

ÖĞRENCİLER SERGİYİ İLGİYLE GEZDİ

Lütfi Ege Ortaokulu öğrencilerinden İbrahim Ege Karadere, Sudenaz Aydın arkadaşlarıyla birlikte böyle güzel bir sergiye geldikleri için mutlu olduklarını belirttiler. Öğrencilerden Kaan Candemir, “Bence sergi güzeldi. Bize Mehmet Akif Ersoy hakkında çeşitli bilgiler veriyor. Bu sergi için Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. Sergiyi dikkatle gezdiğini söyleyen Mehmet Onur Çolak, “Bence bu Mehmet Akif Ersoy resim sergisi çok güzel oldu. Çünkü Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşımızın yazarı ve milletimiz için gurur duyulacak bir yazarıdır. Pamukkale Belediyesi’ne de çok teşekkür ediyorum” dedi. Mehmet Akif Ersoy’un eserlerini görmeyi çok istediğini belirten Galip Görkem Erkul da “Mehmet Akif Ersoy’un sergisine gelmek beni çok mutlu etti. Mehmet Akif’in eserlerini görmeyi çok istiyordum. Şiirleri çok güzeldi. Yazdığı şeyler ve detaylar vardı. Pamukkale Belediyesine bu konuda çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Sergi sonunda, Lütfi Ege Ortaokulu 6.sınıf öğrencileri İstiklal Marşı’nı okudular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER