ÖDÜLLÜ MERKEZ, KOKTEYL İLE TANITILDI

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden biri olan ve Sign Of The City Awards 2017’nin ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ ödülüne layık görülen Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nın tanıtımı için kokteyl düzenlendi.

ÖDÜLLÜ MERKEZ, KOKTEYL İLE TANITILDI

Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projelerinden olan ve Sign Of The City Awards 2017’nin ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ ödülüne layık görülen Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nın tanıtımı için kokteyl düzenlendi. Kokteyle; son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekilleri; Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı Sinan Ayoğlu, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım ve davetliler katıldı.

“AÇILIŞIMIZ HAYIRLI, ZAFER HAFTAMIZ KUTLU OLSUN”
2018 yılını açılış yılı ilan ettiklerinin altını çizen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Tarihte büyük zaferlere imza attığımız büyük zaferin haftasında Merkezefendi Belediyesi için vizyon projelerden birisi olan Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Açılışımız hayırlı, Zafer Haftamız kutlu olsun. Bundan yaklaşık 2 yıl önce Emlak Gayri Menkul Genel Müdürümüz şimdiki Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile birlikte ilçemize, Merkezefendimize kültür merkezi kazandırmak için büyük bir işbirliğine imza atmak için yola çıkmıştık. Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nı yapmaya karar vermiştik ama elimizde yapmak için yer yoktu. Yaklaşık 6 ay süren çalışmanın sonunda 17 ayrı hissedarımızın gönlünü ederek kamulaştırmış olduğumuz arazi, ulaşım kolaylığı anlamında Merkezefendimizin en önemli lokasyonunda yer alıyor” dedi.

“DENİZLİ, DÜNYANIN EN GÜZEL DOĞA HARİKALARINDAN BİRİNE SAHİP”
Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Teknik Yapı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Denizli’ye yakışan bir eser inşa etmekten gurur duyduğunu vurguladı. Dünyanın en güzel doğa harikalarından birine sahip Denizli’nin aynı zamanda kültürel zenginlik açısından da dünya tarihi sayfalarında önemli bir yere sahip olduğuna vurgu yapan Başkan Durbakayım “Bu güzide şehrimiz aynı zamanda Sosyo-Kültürel gelişmişlik açısından parmakla gösterilen en güzel örneklerden biridir. Teknik Yapı olarak bu özel ve güzel şehrimizdeki kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak bir eser kazandırmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“DENİZLİMİZ BÜYÜYOR”
Denizli’de 2004’ten bu yana bir çok ilklerin yaşandığının altını çizen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “kültür merkezlerimiz, şehirleşme anlamında çok büyük katkı sağlayacaktır. Burada bir çok birliktelik sağlanacaktır ve bir çok güzellikleri ortaya çıkaracaktır. Bu kültür merkezimizin birçok güzelliklere vesile olacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah daha güzel projeler yapmak nasip olsun. Denizlimiz büyüyor. Denizlimiz Büyükşehir olduktan sonra daha da katlanarak büyüyor. İnşallah el birliği ile Denizlimizin tamamında bu güzel hizmetlerimiz yapılmaya devam etsin. Katılan ve emek veren herkese çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“DENİZMİZE ÇOK YAKIŞTI”
AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, şunları söyledi: “Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Merkezefendi Kültür Merkezi ilçeye ve Denizmize ihtiyacı doğrultusunda çok yakıştı. Muhammet Başkanımız; ‘Hayallerimiz var’ dedi. Hayaller olmadan da gerçeklere ulaşılmıyor. Bu hayalleri çok güzel gerçekleştireceğinize inanıyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Denizlililere de Merkezefendi Kültür Merkezi’nin hayırlu upurlu olmasını temenni ediyorum.”

“BU ESERLERİ GÖRDÜKÇE GURURLANIYORUZ”
Açılışın hayırlı uğurlu olmasını temenni eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Bu eserleri gördükçe gururlanıyoruz. Artık 17 yıl önce büyük, gelişen, büyüyen Türkiye hayalini burada bu eserlerle görmekteyiz. Her şeyin olduğu gibi bunun da bir hikayesi var. Türkiye eskiden hasta adam, çok dikkate alınmayan ve emir alan bir Türkiye vardıysa bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’de büyük bir değişim süreci başlamış ve Türkiye baştan sona kadar her şeyiyle yeniden düzenlendi, yapılandı, kalkındı, büyüdü, gelişti ve dünyaya örnek bir Türkiye oldu. Denizli’nin de böyle bir hikayesi var. Denizli önceden Aydın’a, Afyon’a beğenerek bakarken ve köyken bugün 81 il içerisinde bir yıldız oldu. Başta bu söylendiğinde kimse inanmadı” dedi.

“BURADAKİ EN BÜYÜK BAŞARI SAYIN BAKANIMIZDADIR”
Denizli’de değişim sürecinin 2004 yılında başladığını belirten Milletvekili Şahin Tin; şöyle devam etti: “Değerli bakanım Sayın Nihat Zeybekci’nin önderliğinde Denizli’de olmaz denen şeyler olmaya başladı. Büyümeye başladı. O dönemlerde biz de partimizde il başkanlığı yaptık. O sürecin zorluklarını, insanların bunu kabul etmesini beraberce izledik. Buradaki en büyük başarı sayın bakanımızdadır. Nasıl gece yeryüzünden gökyüzüne baktığımızda yıldızları görüyorsak; artık gökyüzünden de yeryüzüne baktığımızda Denizli’nin merkez dahil bütün ilçelerinde bu şekilde bugün açtığımız gibi parlayan yıldız merkezlerini görmekteyiz. Artık Denizli’nin 4 bir yanında, bütün ilçelerimizde belediyelerimiz çok güzel hizmetler yapmaktadır. Büyükşehir belediyemiz de aynı şekilde bütün Denizli’de hizmetlerini her yönüyle yerine getirmektedir. Teleferiğiyle, dünden gelen parklarıyla Pamukkale Belediyemizin hastanesi ve yapacak olduğu güzel parklarıyla, Merkezefendi’de devam eden hizmetleriyle, Çameli’deki hastanemizle, Çivril’den her yerden övgüyle bahsedilebilecek eserlerimizdir. Burada insanlarımız mutluluk içinde geziyor, görevini yapıyor, dolaşıyor.”

“ŞEHRİM ADINA HAKİKATEN ÇOK SEVİNDİM”
“Övmekte cimri olmayalım” diyerek sözlerine başlayan Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; “Sevdiğimizi söylemekte cimri olmayalım. Bu şehre atılan güzel eserden dolayı değerli Başkanım Muhammet Subaşıoğlu ve ekibine ‘Allah razı olsun’ diyorum, çok teşekkür ediyorum. Şehrim adına hakikaten çok sevindim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Teknik Yapı burada güzel bir fedakarlıkta bulunmuş. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Belediye başkanlığının en güzel tarafları da budur. Bir hayal kurarsınız. O kurduğunuz hayali sonra bir karalamaya dönüştürürsünüz. Sonra onu bir projeye dönüştürürsünüz. Ardından heyecanla paylaşırsınız. Etrafınızdan aldığınız refleksi bir ölçersiniz. Ondan sonra kendinize bir cesaret gelir. ‘Biz bunu yaparız’ dersiniz. O hayalinizdeki şeyi bir yere yerleştirirsiniz. Bir belediye başkanı hakikaten onu orada görür. Eminim Muhammet o hafriyat sorasında bunları gördü. Şeklini şemalini hayalinde canlandırdı. Bütün o zahmetlerden sonra ortaya çıkan eser, muhteşem bir duygudur” diye konuştu.

50 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM
Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı toplamda 5 ayrı salondan oluşuyor. İçerisinde 500 kişilik Alyans Nikah Salonu var. 2 butik salon, 750 kişilik çok amaçlı Servergazi Salonu, 250 kişilik çok amaçlı Petek Salonu olmak üzere 5 salon bulunuyor. Merkezde ayrıca; 3 ayrı büyük fuaye ve sergi alanı yer alıyor.  Merkezin maliyeti yaklaşık olarak 35 milyon TL’dir. 15 milyon TL arsa bedeliyle toplam yatırım bedeli 50 milyon TL’dir.

DOĞAN AKŞİT- İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER