Olten Sanat Filarmoni Çocuk Orkestrası, dinleyicilerden tam not aldı

Denizli Sanayi Odası (DSO) bünyesinde faaliyet gösteren Denizli Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için sanat dolu bir kutlama gerçekleştirdi. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda düzenlenen İzmir Olten Sanat Filarmoni Çocuk Orkestrası konseri, küçük dinleyicilerden tam not aldı.

Olten Sanat Filarmoni Çocuk Orkestrası, dinleyicilerden tam not aldı

Her sene gerçekleştirdiği etkinliklerle Denizli halkına dokunan ve Denizli Sanayi Odası (DSO) bünyesinde faaliyet gösteren Denizli AB Bilgi Merkezi, 23 Nisan bayrama yakışan bir etkinlik gerçekleştirdi.

Çevre ilçe ve köylerden özel servis araçlarıyla, öğretmen ve veliler kontrolünde getirilen öğrenciler, farklı bir bayram sevinci yaşadılar.

Olten Filarmoni Çocuk Korosu ile başlayan konserde, Türk bestecilerin eserleri yaşları 6 ile 12 arasında değişen öğrenciler tarafından seslendirildi.

Koro sonrasında sahne alan Olten Filarmoni Çocuk Orkestrası, Akgün Çavuş şefliğinde Avrupalı bestecilerin eserlerini seslendirdi. Etkinlikte aymmrıca; orkestra enstrümanları tanıtıldı.

Konserin son bölümünde birlikte sahne alan orkestra ve koro, dinleyicilerle interaktif bir biçimde ritim çalışması gerçekleştirerek, konseri izlemeye gelen çocukların renkli hatıralarla salondan ayrılmasını sağladı.

Konserin açılış konuşmasını yapan DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu, bu tarz sanatsal faaliyetleri desteklediklerini belirtti.

Avrupa Birliği’nde sanata ve çocuğa verilen değerin örnek alınması gerektiğini vurgulayan Kasapoğlu, konsere katılan tüm çocukların bayramını kutladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER