Özay Gönlüm ve Selahattin Pınar İzmir’de anıldı

Türküleri ve sahne yeteneğiyle Türk halkının gönlünde müstesna bir yer edinen Özay Gönlüm ile Türk Sanat Müziğinin unutulmaz bestekârı ve Denizli doğumlu Selahattin Pınar, İzmir Denizlililer Güçbirliği Derneği’nce düzenlenen ‘Denizli Kültür Sanat Gecesi’nde anıldı.

Özay Gönlüm ve Selahattin Pınar İzmir’de anıldı

İzmir Denizlililer Güçbirliği Derneği (İZDEGÜÇ) tarafından İzmir Tepekule’de düzenlenen ‘Denizli Kültür Sanat Gecesi’yle, hem Denizli doğumlu Türk Sanat Müziğinin unutulmaz bestekârı Selahattin Pınar, hem de kendine özel sesi, tavrı, üç saplı Yâren sazıyla Ege türküleriyle ölümsüzleşen Özay Gönlüm birlikte anıldı. İZDEGÜÇ Başkanı Dilek Özkan Emiroğlu’nun konuşmasıyla başlayan gecede; eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Gecede; TRT İstanbul Radyosu’nun çok özel ses sanatçısı İbrahim Suat Erbay, Ege türkülerinin çok özel yorumcuları TRT İzmir Radyosu ses sanatçıları Sabahattin Gülümser ile Selcan Kökçen Şahin sahne aldı. Denizlili şair Şerif Kutludağ da ‘Denizli’ konulu şiirleriyle dinleyenlerin duygularına tercüman oldu. Baştan sona TRT disiplini ve sahne güzelliği ile süren gece, sanatçılara gösterdikleri ilgi görülmeye değerdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2022, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER