PAHOY ve TUANA, gösterileriyle izleyenleri büyüledi

Her yıl tematik başlıklarla düzenledikleri gösterilerle dikkat çeken PAHOY ve Tuana Bale Dans Stüdyosu, bu yıl da Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi’nde sergilediği Charlie’nin Çikolata Fabrikası Müzikali ve Merkezefendi Kültür Merkezi’nde sunulan 800 Yıllık Aşk Sudan Koyun Geçirme temalı gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

PAHOY ve TUANA, gösterileriyle izleyenleri büyüledi

Bu yıl 33’üncü faaliyet yılını kutlayan Denizli ve Ege Bölgesi’nin en önemli halk oyunları kulübü PAHOY ve 23 yıldır hizmet veren Tuana Bale Dans Stüdyosu yine adından söz ettirecek bir gösteriye imza attı.

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde ve Merkezefendi Kültür Merkezi’nde izleyiciye sunulan Charlie’nin Çikolata Fabrikası Müzikali ve 800 Yıllık Aşk Sudan Koyun Geçirme temalı gösteriler katılımcılardan tam not aldı.

Gösterilerde iki dernek ve kulübün öğrencilerinden oluşan yüzlerce dansçının performansları nefes keserken, kostüm, makyaj ve dekorlar oldukça dikkat çekti.

15-16 Haziran’da yoğun bir katılımla sunulan gösterileri ise DRT Denizli Televizyonu naklen yayınladı. Gösterilere dair açıklamalarda bulunan PAHOY Başkanı Deniz Semerci; “PAHOY’un 33’üncü, Tuana’nın ise 23’üncü yaşını kutluyoruz. Yaklaşık 1 yıl gibi uzun bir süredir gösterilerimize hazırlanıyoruz. Bizler konseptlerimizi günün koşullarına uygun olacak şekilde seçiyoruz. Her yıl farklı bir konsept belirliyoruz. Denizli’de belki de ilk kez müzikal gerçekleştiriliyor. Çok mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

“DENİZLİLİLERİ SANATLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tuana Bale Dans Stüdyosu Yönetmeni Dilek Semerci ise şunları aktardı: “Biz sanata gönül veren insanlarız. Uzun yıllardır bu tür gösteriler hazırlıyoruz. Öğrencilerimizle birlikte her yıl farklı bir konsepte hazırlanıyoruz. Her yıl bir hikayeyi tamamladığımızda öğrencilerimiz büyük bir heyecanla bir sonraki gösterinin ne olacağını öğrenmek istiyorlar. Öğrencilerimiz ilgiyle, büyük bir heves ve heyecanla çalışmalara katılıyorlar. Bu heyecan ve özverili çalışmada gösteriye yansıyor. Bizler gösterilerimizde emek veren tüm öğrencilerimize ve sahne arkasındaki dev ekibimize çok teşekkür ediyoruz. Gelecek yıllarda da Denizlilileri sanatla buluşturmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER