Pamukkale Belediyesi çalışanları tiyatro sahnesine çıktı

Pamukkale Belediyesi’nin çeşitli birimlerde görev yapan personeller tarafından hazırlanan ‘Siyah Beyaz Hayatlar’ adlı tiyatro oyunu seyirciyle buluştu. Oyunu izlerken gururlandığını ifade eden Belediye Başkanı Avni Örki, belediyenin sürprizlerinin devam edeceğini söyledi.

Pamukkale Belediyesi’nde görev yapan personeller, ‘Siyah Beyaz Hayatlar’ adlı oyun için Nihat Zeybekçi Kongre Ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonu’nda sahneye çıktı. Yönetmenliğini Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan’ın yaptığı tiyatro oyununda; Pamukkale Belediyesi’nin farklı birimlerinde görev yapan personellerden Ferudun Karakaş, Kadir Yerli, Bahattin Çayrak, Nilgün Kurt, Pınar Özen, Barış Balcı, Özlem Özdemir, Ayşegül Tefenlili, Niyazi Necip Şevik, Sinan Kaya, Bekir Durmuş, Ceren Atmaca, Hüseyin Ali Orman, Yasin Canatan, Yaşar Demirtaş, Selin Kızıl ve Rukiye Ateş rol aldı.

Erkan Horzum’un Süpervisor ve Ferhat Işıklı’nın da rejide görev yaptığı oyunu; Belediye Başkanı Avni Örki, meclis üyeleri, belediye çalışanları ile Devlet Tiyatrosu emekli sanatçılarından Oğuz Tunç ve Oğuz Tuncay da izledi. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan uyuşturucunun zararlarına dikkat çeken oyunda belediyesi çalışanlarının performansı büyük alkış aldı.

“KISA ZAMAN İÇİNDE BİR SÜRPRİZİMİZ DAHA OLACAK”

Unutulmaz bir an yaşadığını belirten Belediye Başkanı Avni Örki; “Yol arkadaşlarımızı sahnede görmek beni gururlandırdı. Tiyatro konusunda amatör olan arkadaşlarımız çağımızın en önemli sorunlarından olan uyuşturucuyla mücadele konusunda dikkat çeken mesajlar verdi. Bizlerde bu çağda sanat ruhunu yaşatmak istiyoruz. Sadece bu grubumuz değil bir başka grupta farklı bir konuda çalışma yapıyor. Kısa zaman içinde bir sürprizimiz daha olacak. Sanat sadece sanatçıların değil, kendisini sanatçı olarak hissedenlerin de yapabileceği bir iştir. Biz Pamukkale Belediyesi olarak bu yola baş koyduk. Bu vesileyle Pamukkale Belediyesi Halk Tiyatrosu’nu hayata geçirmiş olduk. Bu oyunumuzu farklı mahallelerimizde vatandaşlarımıza ulaştırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki süreçte profesyonellerle yapılacak olan işbirliği ile sanat konusunda önemli işlere imza atmak istiyoruz” dedi.

“OYUN HARİKAYDI”

Gecenin onur konukları olan Devlet Tiyatrosu’ndan emekli sanatçılardan Oğuz Tunç, “Oyun gerçekten harika idi. Belediye başkanı olarak çalışanlardan oluşan kadroyu desteklemeniz çok önemli. Bu bence tüm başkanlara örnek olmalı” şeklinde konuştu.

CEREN ATMACA UNUTULMADI

Konuşmaların sonunda ‘Siyah Beyaz Hayatlar’ adlı oyunda rol alan oyunculara sertifika ve plaketleri protokol üyeleri tarafından verildi. Tiyatro grubunda yer alan ancak önemli bir rahatsızlık geçirdiği için gecede yer alamayan Ceren Atmaca’yı arkadaşları unutmadı ve ‘Ceren Sahnede’ pankartı açtılar. Oyunun yönetmenliğini yapan Ayhan Soyfidan, Süpervisor Erkan Horzum ve Reji  Ferhat Işıklı’ya Başkan Örki tarafından teşekkür plaketleri verildi. Oyuncular adına Pınar Özen, Başkan Örki ve oyunun yönetmeni Soyfidan’a teşekkür çiçeği verdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER