PANAROMA SANAT MERKEZİ’NİN İKİNCİ ŞUBESİ AÇILDI

2 yıldır Denizlili sanatseverleri buluşturan Panaroma Sanat Merkezi’nin ikinci şubesi Adalet Mahallesi’nde açıldı. Açılışta DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne açıklamalar yapan Panaroma Sanat Merkezi Kurucusu Müzik Öğretmeni Ayberk Çokak, “İnsan hayatında çok önemli bir kavram olan sanat, kesinlikle bir lüks değildir, kişisel gelişimdir. Herkese, bir sanat dalına tutunmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

PANAROMA SANAT MERKEZİ’NİN İKİNCİ ŞUBESİ AÇILDI

Denizlili sanatseverleri ve özellikle de müzikseverleri iki yıldır Albayrak Meydanı’ndaki Şubesi’nde ağırlayan Panaroma Sanat Merkezi’nin ikinci şubesi; Adalet Mahallesi’nde açıldı. Piyano, keman, gitar, bağlama, çello, yan flüt, bateri, güzel sanatlar gibi enstrüman ve sanat dallarındaki kursları bünyesinde barındıran ve öğrenci konusunda yaş grubu sınırlamasının bulunmadığı Panaroma Sanat Merkezi’nin Kurucusu Müzik Öğretmeni Ayberk Çokak,(30) DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne verdiği röportajda şunları aktardı: “31 Ekim itibariyle Panaroma Sanat Merkezi’nin Adalet şubesini açmış bulunuyoruz. Amacımız Denizli’de daha çok öğrenciye ulaşmak ve onları sanatla tanıştırabilmek. Biz burada öncelikle güzel karakterli ve doğru insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. Küçük yaştaki öğrencilerimizi de bu şekilde yönlendirmeye çalışıyoruz.

Öğrencilerimizi enstrümanlarla, sanatla tanıştırmak istiyoruz. Sınıflarımızda; gitar, piyano, bağlama, yan flüt, çello gibi Türkiye’de geçerliliği olan enstrümanların derslerini veriyoruz. Çalışmalarımız birebir özel dersler şeklinde oluyor. Dersler haricinde etüt çalışmaları da yaparak haftanın neredeyse 7 günü öğrencilerle buluşma fırsatı buluyoruz. Yaş grubu olarak, 6 yaşından 60 yaşına kadar öğrencimiz var. Sanat, insan hayatında çok önemli bir kavram. Sanat kesinlikle bir lüks değildir, kişisel gelişimdir. Herkese, bir sanat dalına tutunmalarını tavsiye ediyorum.”

“HERKES GÖNÜL RAHATLIĞIYLA ÇOCUKLARINI BİZE EMANET EDEBİLİR”

İşlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını ve ikinci şubelerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Panaroma Sanat Merkezi Müdürü Müzik Öğretmeni Ahmet Özgül,(28)” Yeni şubemizin hayırlı olmasını diliyoruz. Enstrüman seçiminde en başta öğrencinin isteğini dikkate alıyoruz. Eğer parmak yapısı da uygunsa öğrenciyle uygun bir dille konuşarak onun da isteği üzerine bir enstrümana yönlendirip en iyi şekilde eğitimini vermek için çabalıyoruz. Biz, en kaliteli öğretmenlerle çalışmak için elimizden geleni yapıyoruz. Burada bir aile ortamı var. Herkes, gözü arkada kalmadan, gönül rahatlığıyla çocuklarını bize emanet edebilir” diye konuştu.

OZAN OZANCA – SERDAR KİRİŞ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER