PAÜ’lü Doç. Dr. Orhun’dan ilk

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun, ulusal ve uluslararası galerileri, müzeleri, üniversiteleri, inisiyatifleri, projeleri ve koleksiyonerleri bir araya getiren ‘7. Çağdaş Sanat Fuarı’na katıldı. Doç. Dr. Orhun, PAÜ adına bu fuara davet edilen ilk sanatçı oldu.

PAÜ’lü Doç. Dr. Orhun’dan ilk

Çağdaş sanatın daha geniş kitlelerce bilinirliğini ve izlenmesini arttırmak amacıyla 2015 yılından itibaren ulusal ve uluslararası galerileri, müzeleri, üniversiteleri, inisiyatifleri, projeleri ve koleksiyonerleri bir araya getiren 7. Çağdaş Sanat Fuarı, 30 Mart’ta kapılarını sanatçı ve sanatseverlere açtı.

Ulusal ve uluslararası sanatçıların eserleri ile başvurduğu ve seçici bir kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucu katıldıkları fuara ilişkin Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Feryal Beykal Orhun, şunları kaydetti: “Tüm dünyadan sanatçıların, galerilerin ve koleksiyonerlerin katıldığı, böyle bir fuara davet edilmekten dolayı son derece mutluyum. Fuarda, çalışmalarımı sergilemek için 6 metre kare gibi oldukça büyük bir alan ayrılmış olması beni fazlasıyla memnun etti. Çağdaş kadın temalı çalışmalarım gerek diğer sanatçılardan gerekse sanatseverlerden yoğun ilgi gördü. Ayrıca çalışmalarımı çağdaş ve etkileyici bulmaları beni çok heyecanlandırdı. Bu ilk deneyimimdi ve umuyorum devamı gelecektir. Gelecek yıllarda ise tüm fakülte olarak bu fuara Üniversitemiz adına katılmayı umut ediyorum.” Doç. Dr. Orhun, PAÜ adına bu fuara davet edilen PAÜ’lü ilk sanatçı oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211