Psikoloji Zirvesi Denizli’de

‘Önce Kendini Sev Sonra Sana İyi Geleni Sev’ temasıyla düzenlenen 1’inci Denizli Psikoloji Zirvesi, 14 Mart’ta yapılacak. Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Psikoloji Zirvesi Denizli’de

Denizli, ‘Psikoloji Zirvesi’ne ev sahipliği tapacak. 5 profesyonel, uzman eğitmen ve 5 farklı konu ile yüksek motivasyon içeren, bilgi ve deneyimin bir arada olacağı günün sonunda katılımcılara sertifika dağıtılacak. ‘Önce Kendini Sev Sonra Sana İyi Geleni Sev’ temasıyla  düzenlenen 1’inci Denizli Psikoloji Zirvesi, 14 Mart’ta yapılacak. 5N1K Psiko Akademi Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Denizli Şubesi Kurucusu Ebru Özer Özkul, konuya ilişkin açılamalarda bulundu. Özkul; “Sizleri, 5N1K Psiko Akademi Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Denizli Şubesi olarak 14 Mart 2020 tarihinde ‘Önce Kendini Sev Sonra Sana İyi Geleni Sev’ ana temasıyla gerçekleştirilecek olan I. Denizli Psikoloji Zirvesi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Psikoloji Bilimi, çalışma alanlarının çeşitliliği dolayısıyla farklı disiplinleri birleştirici bir nitelik taşımaktadır. Dolayısıyla psikoloji bilimi; matematik, fizik, kimya, tıp, sosyal bilimler ve yer bilimleri ile birlikte günümüzün yedi merkez biliminden biri olarak tanımlanmaktadır. Zirvede hem psikolojinin merkez bilim olma özelliğine hem de bireye ve bireyler arası ilişkiye vurgu yapmayı hedefledik. Bu sayede günlük yaşantınızı belirleyen ana konuları pek çok yönüyle alanında deneyimli uzmanlardan dinleme olanağı bulacaksınız” dedi.

Farklı temalarda yapılacak olan Zirve’de yer alacak konuk ve konu başlıkları ise şöyle;

PROF. DR. SİREL KARAKAŞ: “DUYGULARIMIZIN NÖROBİYOLOJİSİ”

Beyinlerimiz basit neden-sonuç ilişkilerinin ve anatomik sınırların ötesine geçmektedir; beyindeki etkileşimlerin büyük bölümü neredeyse görünmez olacak kadar ince ve örtülüdür. Beyinlerimiz deneyimle genetik arasındaki o esrarengiz arayüzde oluşur; bu arayüzde doğayla bakım birleşir. Duygu odaklı terapilerde anlamlı dönüşüm, duygusal değişimle olur ve bu durum önce duygu farkındalığının oluşmasıyla başlar. Tam da bu noktada duyguların nörobiyolojisi devreye girer ve bu mekanizmayı iyi bilirsek doğru yerde doğru duygulanımlar yaşarız.

PROF. DR. UĞUR BATI: “KARARLARIMIZ, KARARSIZLIKLARIMIZ”

Hepimiz hayatın belli dönemlerinde kararsızlıklar yaşıyoruz. Kimi insan daha sık kimi daha seyrek olarak kararsızlığı yaşar. Zaman zaman neyi seçeceğimiz, ne giyeceğimiz ya da ne yapacağımız, ne söyleyeceğimiz konusunda kararsız kalırız. Peki kararsızlıklarımız neden ortaya çıkıyor?

PROF. DR. AHMET ERTAN TEZCAN; “MUTLU EVLİLİK VAR MIDIR?”

Mutlu bir evlilik var mıdır? Bunun sınırları nelerdir? Evlilikte doğru iletişimi nasıl sağlarız? Evlilik hakkında merak edilen sorulardan bazıları.

PSİKOLOG KAHRAMAN GÜLER: İNSAN OLMAK ANLAMAK MI ARAMAK MI?

Her şey ve herkes görünmez iplerle birbirine bağlıdır. Başkalarından saygı, ilgi ya da sevgi bekliyorsan, önce sırasıyla kendine borçlusun bunları ve kendi içine yolculuk eden kişi, sonunda arzı dolaşır. O yüzden insan önce kendini arayıp bulmalı ve anlamalı ki kendisi dışındakileri de anlasın. Ne aramaktan ne de anlamaya çalışmaktan vazgeçemeyiz.

AİLE DANIŞMANI EBRU ÖZER ÖZKUL; “HAYATLA NASIL İLETİŞİM KURARIZ?

İletişim becerileri her alanda önemli ancak insanın hayatla kurduğu iletişimdeki becerisi daha büyük önem taşır. Bu önem, hayatın değerleriyle, kendi değerlerimizin uyuşması durumunda kendini daha net gösterir. Bütünlük, denge, tutarlılık vb. hayatın değerlerine örnek teşkil ederken aşk/sevgi, mutluluk, güç, güven, onur, tutku, yardımseverlik de kişinin değerlerine örnek teşkil eder. Bu değerler her iki taraf için de olumlu olarak kesiştiğinde, kişinin hayat amacına giden yolda o kişiye huzur, mutluluk, sağlık, iyilik ve güzellikler yaşatır.

ZİRVE 14 MART’TA!

14 Mart Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Zirve Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi, Fatma Yıldız Salonu’nda 13:00 - 18:30 saatleri arasında dinleyicileriyle buluşacak. Katılımcıların birbirinden değerli eğitimler alacağı Zirve sonunda CV'leri güçlendirecek 5 adet konuşmacı imzalı ve 5N1K Psiko Akademi onaylı sertifika verilecek.

BİLETLER BİLETİX'TE VE SEÇKİN KAFELERDE

Ücretli olarak gerçekleştirilecek I. Denizli Psikoloji Zirvesi biletleri; Anka Kafe (Taçev Çınar), Kahve Durağı (Çamlık), La Riva Kafe’den (Koşu Yolu) ya da Biletix üzerinden alınabilecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193