Rahvan At Yarışları’na yoğun ilgi

Babadağ İlçesi’nde 25'incisi gerçekleştirilen Rahvan At Yarışları nefes kesti. Farklı kategorilerde 150 atın yarıştığı etkinlik için binlerce kişi ilçeye akın etti.

Rahvan At Yarışları’na yoğun ilgi

Babadağ İlçesi, pandemi nedeniyle verilen aranın ardından 25. Rahvan At Yarışları’na ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin dört bir yanından gelen 150 atın yarıştığı etkinlik, gün boyu devam etti. Heyecanlı yarışların finalinde ödül alan at sahipleri ve jokeyler, büyük sevinç yaşarken, ödüllerini Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ve 2021 yarış ağası Bülent Özcan'ın elinden aldı.

“TARİHTEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Etkinlikte konuşan Başkan Ali Atlı; “Pandemi nedeni ile bir yıl ara verdiğimiz yarışlara bugün ev sahipliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Babadağ 25. Geleneksel Rahvan At Yarışları’nı gerçekleştirdik. Dereceye girerek ödül almaya hak kazanan tüm atçıları tebrik eder, özverili çalışmalarından dolayı Babadağ Belediyesi personellerine teşekkür ederim. Babadağ için çalışmaya, Babadağ için üretmeye devam edeceğiz. Bu etkinliğimizde olduğu gibi tarihimizden aldığımız güç ile gelecek için çalışmaya devam edeceğiz. Katılım sağlayan, ilçemize gelerek bizleri onurlandıran tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürü bir borç biliyorum" dedi.

"BU YARIŞLARI BABAMA İTHAF EDİYORUM"

İlçede binlerce kişinin katılımı ile gerçekleşen yarışların ağası Bülent Özcan ise at sevgisinin bir aile mirası olduğunu söyledi. İş insanı Bülent Özcan; “Ben babamı geçtiğimiz ay kaybettim. Kendisi de hem atları hem rahvan at yarışlarını çok severdi. Bir aile geleneği olan atçılık, benim için baba mirası konumuna geldi. Onun mirasına sahip çıkmak için yarış ağası oldum ve rekor katılım beni çok mutlu etti. Katılan ve derece kazanan tüm at sahiplerini tebrik ediyorum. İzleyicilerin keyif aldığını düşündüğüm. Bu yarışlar için emek veren herkese teşekkür ederim. Yarışları rahmetli babama ithaf ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER