Ressam Doğan Gençer’den ilk fotoğraf sergisi

Şimdiye kadar 8 kez kişisel resim sergisi açan Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Doğan Gençer, ilk kişisel fotoğraf sergisini açacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 27 Aralık 2019 Cuma Günü saat 17:30’da açılacak olan ‘Siyah-Beyaz Fotoğraf Sergisi’, 2 Ocak 2020 tarihine kadar sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Ressam Doğan Gençer’den ilk fotoğraf sergisi

Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Doğan Gençer, ilk kişisel fotoğraf sergisini açıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 27 Aralık 2019 Cuma Günü saat 17:30’da açılacak olan, ‘Siyah-Beyaz Fotoğraf Sergisi’, 2 Ocak 2020 tarihine kadar sanat severlerin beğenisine sunulacak. Resim yapmanın yanında fotoğraf çekmenin de kendisini beslediğini söyleyen Ressam Gençer, “Fotoğraf zamana tanıklık ediyor. Sanatçı dünyaya imgelerle baktığını unutmamalıdır. Fotoğraflarımı siyah beyaz olarak tasarladım. Genel olarak Denizli ve Ege Bölgesi’nden insan ve manzara ağırlıklı fotoğrafları sergiye hazırladım. Fotoğraflarda kendi yorumlarımı kattım. Yaratıcı fotoğrafla, vizörün arkasındaki gözün fotoğrafa müdahale ettiği ölçüde özgün fotoğraflar ortaya çıkacağını düşünüyorum. Fotoğraflarımı sanatseverlerin beğenisini sunuyorum” dedi.

DOĞAN GENÇER KİMDİR?

1971 Çal, Denizli doğumlu. İlk ve ortaöğrenimi Çal İlçesi’nde tamamladı. Denizli Cumhuriyet Lisesi’nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Güzel Sanatlar Eğitim Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Kütahya ve Eskişehir’de resim öğretmeni olarak görev yaptı. Halen Denizli Nevzat Karalp Anadolu Lisesi’nde görsel Sanatlar Öğretmeni olan Gençer, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Materyal ve İçerik Geliştirme Bölümü’nde animasyon ve tasarım üretmeye devam ediyor. Gençer şimdiye kadar 8 kez kişisel resim sergisi açtı. Genç Sanat gibi Ulusal Sanat Dergileri’nde ve yerel sanat dergilerinde yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER