RESSAM GÖKÇEBAĞ DENİZLİ'DE İLK KEZ SERGİSİNİ AÇTI

RESSAM GÖKÇEBAĞ DENİZLİ'DE  İLK KEZ SERGİSİNİ AÇTI

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Denizlili ünlü ressam Yalçın Gökçebağ’ın yağlı boya resimleri ve Denizlili fotoğraf Sanatçısı Mustafa Karakaya’nın fotoğraflarından oluşan karma sergiaçıldı. Sergi 1 Aralık Günü’ne kadar ziyaret açık kalacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Denizlili ünlü ressam Yalçın Gökçebağ ve fotoğraf ustası Mustafa Karakaya’nın eserlerinden oluşan karma sergi Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda törenle açıldı. Açılışa Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve sanatseverler katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan serginin açılışında yaptığı konuşmada, Yalçın Gökçebağ’ın Türkiye ve dünyada önemli bir sanatçı olduğunu belirtip “Mustafa Bey kardeşimiz de fotoğraf alanında çok önemli bir sanatçımız. Büyükşehir Belediyesi olarak her iki hemşehrimizi de davet ettik.Denizlili hemşehirlerimizin sanat alanında imza attıkları ulusal ve uluslararası eserleri sergileyelim istedik. Davetimize teşrif ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“EN GÜZELİ KENDİ MEMLEKETİMİZDE OLDU”

Denizli fotoğraflarının yanı sıra Türkiye’nin pek çok yöresinden fotoğraflar olduğunu belirten Fotoğraf sanatçısı Mustafa Karakaya, “TRT’de programlar hazırlarken el sanatları ustalarıyla ilgili çekimler yapmıştım. Sergide o el işi eserlerde yer alıyor. Bu fotoğrafları değişik bölgelerde sergiledik. Ama en güzeli kendi memleketimizde oldu. Katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Elimizden geldiğince şehrimizden ve köylerimizden çekimler yapmayı düşünüyorum. TRT’den emekli iki farklı sanat alanındaki hemşehriler olarak sizlerin huzurunuza geldik. İnşallah bundan sonra siz değerlihemşehrilerimiz ile daha fazla beraber oluruz” diye konuştu.

 “DENİZLİ’DEKİ İLK SERGİM”

Konuşmasında duygulu anlar yaşayan Ressam Yalçın Gökçebağ “Bu sergi benim Denizli’deaçtığım ilk sergi oldu. Ancak bugünlere kısmetmiş. Ben daha çok yurt dışında, yurt içinde, Ankara’da, İstanbul’da sergiler yaparken Denizli’yi hep ihmal etmiş oldum. Ama bunun sıkıntısını hep çektim. Şükürler olsun fırsat bugüneymiş. Bundan dolayı ayrıca gurur ve sevinç duyuyorum. Ben Denizli’yi ve bu güzel ülkemizi hiç unutmadım. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye belirtti. Fotoğraf sanatının güzide örneklerinin sunulan karma sergi, 25 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER