Ressam Turan Ve Ayna’dan Duygu Yüklü Sergi

Denizlili emekli bankacı İhsan Ayna ve emekli Maliyeci Şengül Turan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 5 yıllık eserlerini sanat severlerin beğenisine sundu.

Ressam Turan Ve Ayna’dan Duygu Yüklü Sergi

Denizli Merkezefendi Halk Eğitim Müdürlüğü’nün Resim Atölyesi’nde emekli olduktan sonra resim çalışması yapan ressamlar İhsan Ayna ve Şengül Turan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda ortak sergi açtı.

Serginin açılışına Merkezefendi Halk eğitim Müdürü Turan Genç, Ayna ve Turan Ailelerinin yakınları, dostları, akrabaları ve Denizlili sanat sevenler katıldı. Emekli bankacı İhsan Ayna ve emekli Maliyeci Şengül Turan, 5 Nisan 2019 Cuma günü saat 18:00’de Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 5 yıllık eserlerini Denizlili sanat severlerin beğenisine sundu. Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 11 Nisan 2019 tarihine kadar açık olacak sergide 71 yağlıboya tablo yer alıyor.

ÜNLÜ İSİMLERİ TUVALE AKTARMIŞLAR

Sergide Denizli ekonomisine yön vermiş isimlerin portreleri de yer alıyor. Akça Şirketler Topluluğu’nun kurucuları rahmetli Abdullah Akça ve namı değer rahmetli Hanım Ağa Neslihan Akça’nın portresini yapan ressam Şengül Turan, “Hanım Ağa’nın namını duyuyordum. Tanışma fırsatım olmadı. Rahmetli Abdullah ve Neslihan Akça’yı fırçalarımla tuvalde ölümsüzleştirmek istedim.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER